Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Oleś Brothers & Antoni Gralak „Primitivo”

Koncert Oleś Brothers & Antoni Gralak „Primitivo”
 
Oleś Brothers Duo - to formacja, którą tworzą bracia Marcin Oleś, grający na kontrabasie oraz Bartłomiej Oleś - perkusista.
gdzie?Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
kiedy?28 stycznia 2018 od 17:00
za ile?30 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu stanie się areną ciekawego wydarzenia kulturalnego. Już 28 stycznia, punktualnie o godzinie 17:00 na scenie przy ulicy Solnej 1 pojawią formacje: Oleś Brothers Duo oraz Grall. Serdecznie zapraszamy!

Oleś Brothers Duo - to formacja, którą tworzą bracia Marcin Oleś, grający na kontrabasie oraz Bartłomiej Oleś - perkusista. Bracia już od ponad dekady tworzą autorskie aranżacje muzyczne, które oscylują wokół jazzowych inspiracji. To autorzy projektów. Wielokrotnie towarzyszyli sławnym artystom jazzowym z całego świata. Wspólnie tworzyli rytmiczne dreamteamy - o czym wspomina niemiecki magazyn muzyczny JazzZeitung.

Pochwalić się mogą współpracą z Kenny Wernerem, Davidem Murrayem, Robem Brownem, Chrisem Speedem, Erikiem Friedlanderem, Theo Jorgenmannem, Rudim Mahallą, Williamem Parkerem, Andrzejem Przybielskim i wielu innymi. Oprócz jazzowych kompozycji, które tworzone były z myślą o kolejnych projektach, bracia Olesiowie pochwalić się mogą muzycznymi kompozycjami towarzyszącymi przedstawieniom teatralnym. Kompozycje Braci usłyszeć można było w inscenizacjach dramatów Williama Szekspira: „Otello” oraz „Miarka za miarkę” w dramacie „Nory” Henrika Ibsena i w jednoaktówkach Yukio Mishimy, a także w „Nie do Pary” Andrew Bovella.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Muzyka Oleś Brothers Duo pojawiła się także w filmie fabularnym „Futro” oraz w kilku animowanych produkcjach. OLEŚ DUO to formacja muzyczna, która bez trudu przełamuje stereotypy i udowadnia, że perkusja i kontrabas w pełni wystarczą, by wykreować kompletną muzykę wypełnioną energią i niespotykanymi brzmieniami. To kontynuacja dotychczasowych twórczych poszukiwań oraz starania o to, by poszerzać język jazzu o koncepcję muzyki współczesnej oraz sonorystykę.

Graal, czyli Antoni Gralak - od wielu już lat traktowany jest jako niezwykle twórczy artysta. Ten utalentowany trębacz miał udział w kreowaniu najistotniejszej ścieżki off jazzu z lat osiemdziesiątych w Polsce. Nazwisko Antoniego Gralaka wiąże się z legendarnymi formacjami, między innymi: Young Power, Free Cooperation oraz rockowymi grupami Woo Boo Doo i Sfora. Artysta zdobył sławę jako współtwórca jazzowej i rockowej potęgi, która stała się udziałem grupy Tie Break, należącej do szczególnego grona kultowych polskich zespołów muzycznych.

Aktualnie muzyk zaangażowany jest w tworzenie i prowadzenie dwóch autorskich projektów: YeShe i Graal. To ceniony i uznany sesyjny artysta, który od lat współpracuje z czołówką sceny jazzowej w Polsce z wieloma gwiazdami związanymi z drum' bassową sceną. Już 28 stycznia, kompozytor teatralnej i filmowej muzyki zawita do Kołobrzegu. Serdecznie zapraszamy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl