Koncert muzyki i tańca Ameryki Łacińskiej „Eyenamá”

Koncert muzyki i tańca Ameryki Łacińskiej „Eyenamá”
Zespół EYENAMÁ - w języku Indian Raramuris z Meksyku oznacza „mówienie o wędrowaniu”.
Gdzie?
Klub Pod Kolumnami
Pl. Św. Macieja 21, 50-244 Wrocław
Kiedy?
6 października 2019 od 18:00
Za ile?
25 zł
Organizator
Klub Pod Kolumnami

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert tańca i muzyki Ameryki Łacińskiej Eyenamá.

Latynoamerykańska kultura rozpoczęła się już w głębokim średniowieczu oraz była rozwijana w renesansie, a także w baroku. Na początku przyniesiona dzięki zdobywcom hiszpańskim, jacy odkryli, iż ten nowy kontynent zamieszkuje ogromna różnorodność rdzennych ludów, które posiadają jakże wielkie kulturowe bogactwo. W rezultacie powstała kultura, ni to europejska, ni to indiańska, ale „Mestizo”, czyli kulturalna mieszanka, stworzona z popiołów dramatu obróciła się w siłę tożsamości Łacińskiej Ameryki. Zatem Ameryka została odkryta, później podbita, a następnie skolonizowana oraz schrystianizowana.

Zespół EYENAMÁ - w języku Indian Raramuris z Meksyku oznacza „mówienie o wędrowaniu”. W ten sposób artyści, którzy tworzą projekt chcieliby zaprosić Państwa, byście wspólnie wędrowali ścieżką wypełnioną pięknem, zmieniającymi się krajobrazami oraz odległymi krainami przez kulturową oraz historyczną podróż, zaczynając od prehiszpańskich korzeni po nasze czasy.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W roku 2016 spotkały się drogi dwóch zespołów artystycznych, czyli wrocławskiego Serenata Peregrina, a także grupy berlińskiej Luz Y Color, jaka prowadzi projekt interdyscyplinarny - śpiew, muzyka, teatr oraz taniec. Oba te zespoły stawiają sobie za główny cel upowszechnianie i własną interpretację muzyki oraz tańca z samej Ameryki Łacińskiej.

Wystąpią przed Państwem: Formacja Serenata Peregrina z Wrocławia, Julieta González-Springer - śpiew, sopran, perkusja i kastaniety, Maciej Posłuszny– gitara, Formacja Luz Y Color (Peru i Berlin): Masaru Hishimoto - flet, gitara, Luz Hualpa Garcia – zatańczy dla Was, a także Victor Martinez Huaman - charango, cajon i śpiew.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 6-go października 2019 roku, do wrocławskiego Klubu Pod Kolumnami, znajdującego się przy Placu Świętego Macieja 21. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl