Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Marcusa Hagemanna i Bengta Forsberga

Koncert Marcusa Hagemanna i Bengta Forsberga
 
Marcus Hagemann to laureat licznych konkursów. Otrzymywał sporo nagród oraz stypendiów w Europie i Stanach Zjednoczonych.
gdzie?Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
kiedy?16 listopada 2017 od 19:00
za ile?15 zł

Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 16 listopada, punktualnie o godzinie 19:00 na scenie przy ulicy Korzennej rozpocznie się koncert Marcusa Hagemanna oraz Bengta Forsberga. Marcus Hagemann - wiolonczela, Bengt Forsberg - fortepian zaprezentują utwory Johannesa Brahmsa i Alexandra Comitasa oraz Mieczysława Wajnberga.

Marcus Hagemann, to muzyk oraz animator kultury z Niemiec. Pochwalić się może kierowaniem wieloma festiwalami oraz międzynarodowymi projektami, nad którymi sprawował pieczę. W latach od 2009 do 2014 pełnił funkcję dyrektora Nordlichter Biennale w Berlinie. Od 2015 roku zajmuje stanowisku dyrektora Międzynarodowej Inicjatywy Kulturalnej oraz Sieci ARS BALTICA. Marcus Hagemann studiował wiolonczelę oraz historię muzyki i teorię muzyki, a także zarządzanie kulturą. Pochwalić się może studencką współpracą z Lee Fiser oraz Kwartetem Lasalle w Cincinnati w Stanach Zjednoczonych, a także z Ulrichem Vossem w Saarbrücken w Niemczech oraz Williamem Pleeth oraz Moray Welsh w Londynie, w Anglii. Teoria i historia muzyki to czas studiowania w Saarbrücken w Niemczech, a zarządzanie kulturą upłynęło w Hamburgu w Niemczech.

Marcus Hagemann to laureat licznych konkursów. Otrzymywał sporo nagród oraz stypendiów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Artysta występował na wielu scenach w znanych i prestiżowych salach koncertowych rozsianych po całym świecie. Koncertował między innymi w Cincinnati Music Hall, Barbican Center London, Kölner Philharmonie,Konzerthaus Berlin, Musikhalle Hamburg. Zaliczył udział podczas znanych festiwali: Festiwal Cully Classique, Mecklenburg-Vorpommern Musikfestiwal, Beethovenfest Bonn, Schleswig-Holstein Musikfestival, Kona-Kohala Music Festiwal Hawaii.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Bengt Forsberg pochodzi ze Szwecji, urodził się w 1952 roku. To absolwent studiów pianistycznych w Göteborgu, w Konserwatorium Muzycznym. Szkolił się również jako kantor i organista. Forsberg zyskał niezwykłą pozycję na szwedzkim rynku muzycznym. Zasłynął jako pianista i kameralista, a także akompaniator. Popularność zawdzięcza również dzięki wieloletniej współpracy z artystką Anne Sofie von Otter. Repertuar Bengta obejmuje bardzo szeroki asortyment. Są to utwory mniej znanych kompozytorów oraz mniej rozpoznawalne utwory popoularnych kompozytorów. Rezultatem tych działań są imponujące koncerty z wieloma wybitnymi muzykami ze Szwecja.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl