Koncert "Lubię gadać z Leonardem"
Znajduje się tutaj jedenaście utworów Leonarda Cohena, pochodzących z trzech ostatnich płyt wielkiego artysty, w wykonaniu oraz z tłumaczeniem pieśniarza Marcina Stycznia.
Gdzie?
Studencki Klub Muzyczny Gwarek w Krakowie
Władysława Stanisława Reymonta 17, 30-072 Kraków
Kiedy?
13 października 2018 od 20:00
Za ile?
35 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert zainspirowany twórczością samego Leonarda Cohena, który wykona utalentowany Marcin Styczeń. Koncert odbędzie się już 13-go października 2018 roku, w krakowskim studenckim Klubie Muzycznym Gwarek, znajdującym się przy ulicy Władysława Stanisława Reymonta 17. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

Marcin Styczeń jest pieśniarzem, kompozytorem, autorem tekstów, lektorem, dziennikarzem, twórcą niezależnym, który na świat przyszedł 22-go października roku 1978, w mieście Olkusz. Zadebiutował w roku 1994 (kiedy miał zaledwie szesnaście lat) na plebiscycie młodych talentów. „Forte”, czyli pierwsza formacja została założona przez artystę będącego jeszcze w liceum. W latach od 1995 do 2000 występowali, zdobywając liczne nagrody na festiwalach piosenki na terenie całego kraju.

Później rozpoczęła się jego kariera solowa. Sam postanowił także wydawać swoje albumy i dlatego założył Agencję Artystyczną, o nazwie: SM-ART. Debiutancki album: „Pieśń o Bogu ukrytym”, na którym znajdują się piosenki pisane do wierszy samego Karola Wojtyły, został wydany w roku 2006. Po dwóch latach ukazał się pierwszy w pełni autorski album, pod tytułem: „21 gramów”. Rok 2009 przyniósł Marcinowi Styczniowi współpracę z Ernestem Bryllem (poeta). Owocem tej współpracy są albumy, noszące tytuły: „Bryllowanie”, z roku 2009 i CD i DVD z roku 2011 - „Bryllowanie Live”, „Zejdźmy się jak na wilię”, z roku 2012, książka z płytą, pod tytułem: „Duchy poetów”, z roku 2013 oraz „Golgota Jasnogórska”, również z roku 2013. W roku 2016, w miesiącu luty, ukazał się ósmy album pieśniarza, pod tytułem: „Zbieg”. Album jest złożony z piętnastu piosenek, które są w pewnym sensie przystankami w tej najważniejszej podróży na trasie umysł-serce.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

W roku 2017, w miesiącu listopad ukazał się album, pod tytułem: „Lubię gadać z Leonardem”, który został wydany w rocznicę śmierci samego Leonarda Cohena. Znajduje się tutaj jedenaście utworów Leonarda Cohena, pochodzących z trzech ostatnich płyt wielkiego artysty, w wykonaniu oraz z tłumaczeniem pieśniarza Marcina Stycznia. Jak do tej pory jeszcze nikt w naszym kraju nie wykonywał tych piosenek.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl