Koncert LowBow
Maciej Sadowski wychował się na wschodnich krańcach kraju, dosłownie na styku kultury białoruskiej, litewskiej, polskiej oraz ukraińskiej.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
20 czerwca 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

LowBow jest projektem szczególnym. Inspiracją, by powstała muzyka w takim właśnie stylu nie były wzory, pochodzące od artystów o podobnej wyobraźni, czy też guście. Były za to inspiracją nowe możliwości techniczne gry na różnych instrumentach, a także wielka potrzeba, by stworzyć coś na wskroś autorskiego.

Maciej Sadowski wychował się na wschodnich krańcach kraju, dosłownie na styku kultury białoruskiej, litewskiej, polskiej oraz ukraińskiej. Artysta miał w sercu od zawsze miejsce szczególne dla pięknych melodii. Bo własnie w takie kompozycje jest zaopatrzony LowBow.

Ilustracyjność, dynamika, śpiewność kompozycji, potrafią umiejscowić ten projekt w granicach pojmowanego klasycznie ekspresjonizmu. Gdzieś indziej można by go umiejscowić mając na względzie wykonawczą warstwę. Wielka potrzeba minimalizmu, czy odejścia od orkiestracji wybujałych, jak również sprawowania sporej kontroli nad całością, zdołały zaprowadzić Macieja Sadowskiego do miejsca, w którym obecnie jest LowBow. Wybór wiolonczeli oraz kontrabasu, jako jedynych instrumentów wybrzmiewających, jest niespotykany, jednak równocześnie dość oczywisty, biorąc pod uwagę relacje artysty z kontrabasem.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Skład dwuosobowy jest w stanie grać złożone, przykuwające uwagę i dynamiczne kompozycje, ponieważ wykorzystują w pełni możliwości wielkich smyczkowych instrumentów, tak w lirycznej, jak i rytmicznej rozległości, jednocześnie łącząc je z używaniem looperów oraz innych elektronicznych środków. Ten aspekt z kolei umożliwia im odnalezienie się w obszarze nowej muzyki. Trudno, by było odnaleźć pośród współczesnych kompozytorów i wykonawców podobnego projektu. Jeżeli zaś chodzi o instrumentację, można podobne zamysły znaleźć, między innymi u Zoe Keating, czy Bena Ezry. Kompozycyjnie formacje inspirują autorzy, którzy tworzą piękne melodie, które pochodzą z Różnych muzycznych rejonów, zaczynając od Debussy'ego, przez Mingusa, po Jamesa Blake'a. Jednak LowBow jest czymś oryginalnym oraz w całości wychodzącym nie z inspiracji zewnętrznych, a z retrospekcji.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 20-go czerwca 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl