Koncert: Lebowski
Tym razem grupa powraca i ma w planie koncerty promujące nowy, studyjny album zatytułowany „Galactica”.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
26 września 2018 od 21:00
Za ile?
35 zł

W Teatrze Boto w Sopocie 26 września o godzinie 21:00 grupa Lebowski - mistrzowie instrumentalnego rocka! Serdecznie zapraszamy! To już rok minął od premiery płyty „Lebowski plays Lebowski”. Tym razem grupa powraca i ma w planie koncerty promujące nowy, studyjny album zatytułowany „Galactica”. Nowa produkcja obejmuje dziewięć utworów, wśród nich znajduje się kawałek „Goodbye My Joy” znany z List Przebojów radiowej Trójki. Styl zespołu LEBOWSKI fani określają mianem "dźwięków do nieistniejącego filmu". Styl ten to kolaż art rocka, muzyki filmowej oraz rocka progresywnego. Debiutancka płyta "Cinematic" ujrzała światło dzienne w 2010 roku. Album stanowił hołd złożony wybitnym osobistościom polskiego kina. Muzyka z "Cinematic" przeplatana jest oryginalnymi kwestiami, perełkami, które wyjęte zostały z filmu polskiego i zaczerpnięte z światowej kinematografii.

Ten niezależny zespół przebył imponującą i bardzo długą drogę. Płyta „Cinematic” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Entuzjastycznie przywitali ją słuchacze z Polski oraz znawcy ambitnej muzyki rockowej z całego świata. Album rokował doskonale. Wersja CD sprzedana została w nakładzie siedmiu tysięcy egzemplarzy, a winylowa wersja dwupłytowa w limitowanej odsłonie rozeszła się w zawrotnym tempie. Album otrzymał setki recenzji i to w około trzydziestu krajach rozsianych po całym świecie. „Cinematic” zaowocował licznymi prezentacjami oraz wieloma wywiadami radiowymi. Zaznaczył swą obecność w plebiscytach oraz płytowych rankingach w Polsce, Finlandii, Kanadzie, Brazylii oraz we Włoszech. Czytelnicy branżowego miesięcznika "Metal Hammer” podobnie jak i słuchacze stacji "Pro-Radio", włoskiego "Radio Rock FM" oraz “Megastacji Rock” docenili „Cinematic", nagradzając go tytułami "Debiut Roku" oraz "Polski Album Roku". Z podobnym entuzjazmem, gorąco i z pełnym uznaniem, wypowiadali się na temat zespołu dziennikarze, którzy pisali o zespole "Lebowski" na łamach takich magazynów muzycznych, jak "Teraz Rock","Metal Hammer", "Lizard", "Nocturne" z Serbii, "Inferno" z Finlandii i wielu, wielu innych.

Czerwiec 2017 to data ukazania się koncertowego wydawnictwa "Lebowski plays Lebowski", które zawierało dziewięć utworów. W grupie tej znalazło się aż sześć kompozycji premierowych. Album stanowi zapis występu Lebowskiego podczas Tennis Music Festival. Wydawnictwo spotkało się z przychylnym odbiorem wśród słuchaczy oraz recenzentów, a magazyn METAL HAMMER przyznał płycie aż pięć gwiazdek.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Obecny rok to dla Lebowskiego ciągła praca nad premierowym, nowym albumem studyjnym, który nosi tytuł „Galactica”. Kwartet zaprosił do współpracy, między innymi: Markusa Stockhausena - legendę w świecie jazzu, wybitnego, światowej sławy trębacza z Niemiec. Artyści nagrali wspólnie singiel zatytułowany "Goodbye My Joy", który przez siedemnaście tygodni utrzymywał się w notowaniach radiowej Listy Przebojów Programu III.

Występy Lebowskiego zawsze realizowane są w imponującej oprawie brzmieniowej oraz efektownej oprawie wizualnej. Dzięki tym staraniom koncerty Lebowskiego to niezapomniane wieczory, tak w klubowych warunkach, jak również na festiwalowych, dużych scenach. Lebowski koncertował już w Berlinie podczas "International Rock Conspiracy" oraz w Inowrocławiu w trakcie "Ino-Rock Festival". Lebowski występował już u boku wokalisty Dead Can Dance Brendana Perry'ego oraz szwedzkiej grupy Pain Of Salvation. Serdecznie zapraszamy do Sopotu!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl