Koncert Kazik & Kwartet ProForma - koncert

Koncert Kazik & Kwartet ProForma - koncert
Kwartet jest oraz był regularnym gościem podczas licznych organizowanych cyklicznie imprez, które wiążą się z poetycką piosenką.
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
24 stycznia 2020 od 20:00
Za ile?
50 zł

Jedyny taki pięcioosobowy Kwartet w naszym kraju, być może nawet na świecie, teraz koncentrujący się na piosenkach własnych, jednak już od początku działalności w swoim repertuarze ma opracowania własne piosenek Jacka Kaczmarskiego, wszystkich utworów Stanisława Staszewskiego, czy też trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński. Formacja również wykonuje utwory Georgesa Brassensa (tłumaczenie Wojciecha Młynarskiego) i Nicka Cavea, a także Toma Waitsa, w tłumaczeniach autorskich Przemysława Lembicza. Charakterystyczną cechą Kwartetu są przebogate aranże, w jakich prócz podstawowego instrumentarium pojawiają się także akordeon, kontrabas, mandolina, przeróżne instrumenty perkusyjne i od roku 2012 perkusja.

W autorskiej działalności grupa robi muzykę do wierszy, między innymi: Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Gajdy oraz Jacka Kaczmarskiego. W trakcie swej ponad 13-letniej artystycznej działalności Kwartet grał podczas sześciuset koncertów w całym kraju, a także poza jego granicami, w Niemczech i na Ukrainie. Występowali u boku, takich artystów, jak na przykład: Boba Geldofa, Renaty Przemyk, Kazika Staszewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Kuby Sienkiewicza, Jacka Bończyka, Dra Yry, Grzegorza Tomczaka, Mirosława Czyżykiewicza, czy też Zespołu Reprezentacyjnego.

Podczas trzydziestej czwartej edycji przeglądu elbląskiego BAZUNA Kwartet ProForma zdobył wyróżnienie i zaproszenie na koncert laureatów, zaś utwór, pod tytułem: „Noc” znalazł się w samej „Złotej Dwudziestce” utworów przeglądu.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Kwartet jest oraz był regularnym gościem podczas licznych organizowanych cyklicznie imprez, które wiążą się z poetycką piosenką. Można tutaj wymienić, tak zloty dyskusyjnej listy, czy forum na stronie internetowej www.kaczmarski.art.pl, które organizuje się od roku 2002 do 2005 w mieście Przemyśl, Festiwal imienia Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", który jest z kolei organizowany od roku 2004 w mieście Kołobrzeg dzięki Fundacji imienia Jacka Kaczmarskiego, festiwal lubelski "Metamorfozy Sentymentalne", a także cykl koncertów "multimedialnych", odbywających się w centrum kultury "Solvay" (Kraków), gdzie utwory autorstwa Trio Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński inspirowane wielkimi dziełami światowego i polskiego malarstwa są ilustrowane tymi obrazami wyświetlanymi w trakcie koncertu na ekranie kinowym.

W roku 2009, w kwietniu Marcin zaproszony został przez Przemysława Gintrowskiego, by akompaniował w trakcie jednego z koncertów. Pomoc ta w założeniu tylko jednorazowa przeobraziła się szybko we współpracę stałą, jaka trwała aż po śmierć Przemysława Gintrowskiego w roku 2012, a która zaowocowała również udziałem w nagraniowej sesji jego ostatniego albumu, pod tytułem: "Kanapka z człowiekiem i trzy zapomniane piosenki".

Natomiast w roku 2012, w marcu Kwartet zaprasza wokalistę zespołu Kult - Kazika Staszewskiego, do wspólnego wykonywania kilkunastu utworów autorstwa Stanisława Staszewskiego w trakcie jednego z występów. Ten, także w zamierzeniu projekt jednorazowy, dał owoce w postaci programu koncertowego wspólnego składającego się z utworów Taty i paru utworów Kazika bardzo rzadko, a nawet nigdy nie wykonywanych live, kolejnymi występami w takim składzie, zaś ostatecznie powołaniem do istnienia pełnoprawnego projektu, pod nazwą: Kazik and Kwartet ProForma.

Jest planowana rejestracja jednego koncertu, z tych wspólnych oraz wydanie albumu, natomiast teraz formacja posiada już nagrany oraz wydany własnym sumptem materiał pełnowymiarowy, pod tytułem: "Biały Dwór", który zawiera oprócz studyjnych wersji również spory fragment jednego z wspomnianych już kołobrzeskich koncertów. Ponad to dyskografia zespołu w ostatnim czasie wzbogaciła się o trzy - piosenkowy singiel, pod tytułem: "Śmierć nie jest końcem", który jest zapowiedzią kolejnego pełnowymiarowego albumu.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 24-go stycznia 2020 roku, do gdańskiego Starego Meneżu, znajdującego się przy ulicy Juliusza Słowackiego 23. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 50 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl