Koncert Karnawałowy - koncert
Repertuar, który został wybrany przez maestro jest poświęcony najważniejszemu aspektowi karnawału, charakteryzującemu nieodmiennie czas zabawy w niemalże każdym kulturowym kręgu.
Gdzie?
Sala Koncertowa PFK
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
2 marca 2019 od 16:00
Za ile?
25 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wspaniały koncert karnawałowy, który będzie miał miejsce już 2-go marca 2019 roku, w sopockiej Sali Koncertowej PFK, znajdującej się przy ulicy Moniuszki Stanisława 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych. Wystąpią muzycy z Polskiej Filharmonii Kameralnej, w Sopocie. Dyrygentem będzie Wojciech Rajski. W programie, między innymi: węgierskie tańce J. Brahmsa, hiszpańskie tańce I. Albeniza oraz greckie tańce N. Skalkottasa.

Karnawałowe koncerty wpisały się na stałe do kalendarza wydarzeń sopockiej Polskiej Filharmonii Kameralnej. Repertuar, który został wybrany przez maestro jest poświęcony najważniejszemu aspektowi karnawału, charakteryzującemu nieodmiennie czas zabawy w niemalże każdym kulturowym kręgu. W ten wieczór usłyszą Państwo najwdzięczniejsze melodie, którym się nie oprzecie.

Między innymi zabrzmią: znane i lubiane piosenki „króla walców”, czyli Johanna Straussa syna - Polkę Pizzicatto oraz Róże południa, Taniec Anitry, pochodzący ze suity, pod tytułem: Peer Gynt samego Edvarda Griega. Usłyszymy również jeden z bardziej rozpoznawalnych menuetów na całym świecie, których autorem jest Luigi Boccherini. Nie zabraknie w naszym programie narodowych wątków, w tym wybranych węgierskich tańców Johannesa Brahmsa, hiszpańskich tańców Isaaca Albéniza, lub też greckich tańców Nikosa Skalkottasa, który był przedstawicielem Drugiej Szkoły Wiedeńskiej.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl