Koncert kameralny z cyklu Współbrzmienia – MagDuś Duo

Koncert kameralny z cyklu Współbrzmienia – MagDuś Duo
Według "Neune Osnabrücker Zeitung", duet gra tak, jakby stawką było życie albo śmierć. Wywołują w ludziach ogromne emocje, wielki uśmiech na zmianę z dramatycznym poruszeniem.
Gdzie?
Muzeum Pana Tadeusza - Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-106 Wrocław
Kiedy?
11 listopada 2018 od 18:00
Za ile?
30 zł
Organizator
Muzeum Pana Tadeusza Zakładu Narodowego im. Ossolińskich

MagDuś Duo- zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na inaugurujący koncert cyklu Współbrzmienia, sezon 2018/2019.

Już 11 listopada 2018 roku o godzinie 18.00, zagra dla Państwa MagDuś Duo w składzie:
- na fortepianie zagra Magdalena Duś
- na saksofonie zagra Bartłomiej Duś

PROGRAM przewiduje:
Simbiosis- napisane przez Przemysława Szczotkę
Suita z baletu Romeo i Julia w wykonaniu Sergiusza Prokofiewa
Sonata na saksofon altowy i fortepian w wykonaniu Williama Albrighta.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Druga niedziela listopada, rozbrzmiewać będzie pięknymi dźwiękami w wykonaniu duetu MagDuś w skład którego wchodzą: fenomenalna pianistka Magdalena Duś oraz wspaniały saksofonista z niebywale wielkim talentem Bartłomiej Duś.

Muzeum Pana Tadeusza- Kamienica pod Złotym Słońcem rozpoczyna nowy sezon pełen wspaniałych koncertów, który otworzy Symbiosis, kompozycja napisana przez Przemysława Szczotkę z specjalnym przeznaczenie dla MagDuś, dlatego też głównym motywem melodycznym są dźwięki, symbolizujące litery, które tworzą nazwę duetu czyli: mi od pierwszej litery M, la symbol kolejnej litery A, G od G, kolejno D, ut od U i si od Ś.

Tytuł utworu ma dwa odniesienia, zarówno symbioza między artystami oraz ścisłe przenikanie muzycznych partii dla fortepianu oraz dla saksofonu. Ta sonorystyczna kompozycja, to również szum oraz szmer, będące uzupełnieniem dla brzmień instrumentów. Całość dofinansowana została przez MKiDN- program z roku 2018 z Instytutu Muzyki i Tańca. Kolejnym etapem koncertu będzie wykonana przez duet Suita z baletu Romeo i Julia, napisana przez Sergiusza Prokofiewa. MagDuś zaproponował aranżację będącą transkrypcją suity na fortepian oraz skrzypce, którą opracowała Lidia Baich wraz z Matthiasem Fletzbergerem. Ta kompozycja jest amalgamatem fragmentów suity Prokofiewa, orkiestrowej, zarówno pierwszej jak i drugiej.

Ostatnią kompozycją recitalu w wykonaniu MagDuś, będzie Sonata napisana na saksofon altowy oraz fortepian, autorstwa Williama Albrighta. Był to amerykański organista, tworzący muzykę ragtome na organy. Sonata przez niego napisana, jest dziełem bardzo barwnym, składającym się z wielu części.

Magdalena Duś oraz Bartłomiej Duś cechują się wielkim talentem, dlatego ich nazwisk nie powinno się zapominać. Mają przed sobą wielką karierę. Według "Neune Osnabrücker Zeitung", duet gra tak, jakby stawką było życie albo śmierć. Wywołują w ludziach ogromne emocje, wielki uśmiech na zmianę z dramatycznym poruszeniem.

Już 11 listopada, będą mieli Państwo okazję wysłuchać pięknych utworów w ich wykonaniu.
Cena biletu 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl