Koncert Kameralny
Na koncercie sopockiej Polskiej Filharmonii Kameralnej usłyszycie Państwo wyjątkowy instrument, jakim jest waltornia.
Gdzie?
Sala Koncertowa PFK
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
22 września 2019 od 18:00
Za ile?
20 zł

Na koncercie sopockiej Polskiej Filharmonii Kameralnej usłyszycie Państwo wyjątkowy instrument, jakim jest waltornia. To instrument muzyczny, który najprawdopodobniej jest starszy niżeli sama muzyka. Pierwsze rogi naturalne były używane do komunikowania się, odstraszania, do religijnych obrzędów oraz do czynienia magii. Choć można domniemywać, iż instrumenty pochodzące z grupy rogów wykorzystywane były do celów czysto artystycznych, nie jedynie praktycznych, czy celebracyjnych, ale pierwsze zapisy nut pochodzą z początków wieku XVII.

Na waltorni specjalnie dla Państwa zagra Igor Szeligowski, który od 2004 roku jest pierwszym waltornistą Orkiestry Teatru Wielkiego - Narodowej Opery w stolicy. Swe umiejętności artystyczne rozwijał pod kierownictwem samego Williama VerMeulena z Houston Symphony Orchestra, Thatchera z Hollywood Studio Players, J. Deckera z LA Music Univercity i Ch. Kovaloskyego.

W roku 1999 był pierwszym waltornistą Polish Festival Orchestra, która została założona dzięki Krystianowi Zimermanowi. W latach od 2010 do 2011 był to pierwszy waltornista Teatro Municipal de Chile. Członek klasycznego kwintetu dętego, pod nazwą: Varsovia Nova i Kwartetu Waltorniowego, o nazwie: Mazo Horn Quartet. Prowadzi współpracę z Londyńską Symphony Orchestra, Gothenburg Symphony Orchestra oraz Malaysian Philharmonic Orchestra.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

W trakcie sopockiego koncertu artysta zagra dla Państwa koncert waltorniowy numer 2 Es-dur Mozarta (417). Usłyszycie Państwo także Divertimento na smyczkową orkiestrę Henryka Góreckiego. Również zabrzmi utwór samego Aleksandra Borodina, czy Antona Areńskiego. Filharmonię Kameralną Polską poprowadzi Tomasz Bugaj.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22-go września 2019 roku, do sopockiej Sali Koncertowej PFK, znajdującej się przy ulicy Moniuszki St. 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00,a bilety wstępu kosztują 20 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl