Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Jubileuszowy - koncert

Koncert Jubileuszowy - koncert
 
Jako Gość Jubileuszowego Koncertu wystąpi przed Państwem niemiecki wybitny wiolonczelista, czyli profesor Wolfgang Boettcher.
gdzie?Sala Koncertowa PFK
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
kiedy?15 grudnia 2017 od 18:00
za ile?30 zł

Kończący się rok 2017 jest dla Filharmonii Polskiej Kameralnej, z Sopotu rokiem jubileuszowym, ponieważ instytucja ta obchodzi trzydziesto-pięcio lecie swojego istnienia. W grudniu będzie miał zatem miejsce Jubileuszowy Koncert, na którym zostanie zaprezentowany program rocznicowy, który obejmuje dzieła bliskie szczególnie Filharmonii, w mieście Sopot.

Jako Gość Jubileuszowego Koncertu wystąpi przed Państwem niemiecki wybitny wiolonczelista, czyli profesor Wolfgang Boettcher. Artysta wystąpi razem z Orkiestrą pod przewodnictwem maestro Wojciecha Rajskiego 15-go grudnia, Sala kongresowa PFK. W programie koncertu będzie nawiązanie do repertuaru, który był prezentowany w trakcie pamiętnego koncertu filharmoników sopockich w Teatrze Muzycznym, w Gdyni (miało to miejsce 6-go czerwca 1982 roku). Wykonane zostanie, między innymi: "Divertimento na smyczkową orkiestrę" Feliksa Janiewicza, czyli utwór przekonujący słuchaczy o wysokim poziomie zespołu. Wanda Obniska pisała w "Głosie Wybrzeża" na temat koncertu inauguracyjnego Kameralnej Orkiestry Wojciecha Rajskiego, że walory formacji są niezwykłe. Program obejmuje również "Serenadę" Piotra Czajkowskiego. Jest to jeden z ważniejszych utworów, które znajdują się w repertuarze filharmonii sopockiej, jak również "Koncert wiolonczelowy" od Camille Saint-Saënsa. Przed Państwem wystąpią: Wolfgang Boettcher grający na wiolonczeli oraz Wojciech Rajski, który jest dyrygentem.

Zatem zapraszamy bardzo serdecznie ju 15-go grudnia 2017 roku, do sopockiej Sali Koncertowej PFK, przy ulicy Moniuszki St.12. Zaczynamy o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl