Koncert Jordiego Savalla „Wojny i Pokoju”

Koncert Jordiego Savalla „Wojny i Pokoju”
W repertuarze „Wojny i Pokoju” znajdują się najbardziej reprezentatywne piosenki tamtych lat, autorstwa znanych kompozytorów, jak również anonimowych.
Gdzie?
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
Kiedy?
1 września 2019 od 18:00
Za ile?
39 zł

W dzień osiemdziesiątej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej legenda dawnej muzyki, Jordi Savall, zadyryguje konglomeratem muzycznym, który składa się z La Capella Reial de Catalunya, Hespèrion XXI,jak również Concert des Nations - formacji wykonawstwa historycznego, posiadających renomę międzynarodową.

Jordi Savall - gambista światowej sławy, dyrygent, a także przedstawiciel autentyzmu w historycznym wykonawstwie, który gdańskiej publice zaprezentuje program autorski razem z wybitnymi śpiewakami oraz instrumentalistami wyżej wymienionych zespołów.

Program koncertu dwuczęściowego, został osadzony w historycznym kontekście „stulecia wojny”, pozostaje w nawiązaniu do lat od 1614 do 1714, które były wypełnione wówczas konfliktami zbrojnymi, czy też bitwami, z wielkim trudem osiąganymi rozejmami oraz pokojowymi traktatami. Równolegle do wydarzeń powstały wielkie kompozycje barokowe, jakie towarzyszyły współczesnym w tych jakże niepewnych czasach.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W repertuarze „Wojny i Pokoju” znajdują się najbardziej reprezentatywne piosenki tamtych lat, autorstwa znanych kompozytorów, jak również anonimowych. Dzieła takich artystów, jak między innymi: Samuel Scheidt, Johann Hermann Schein, Ambrosio Cotes, Guillaume Dumanoir, Johann Rosenmüller, Philidor, John Jenkins, Francesco Cavalli, Jean-Baptiste Lully, Joan Cererols, Juan Cabanilles, John Blow, Marc-Antoine Charpentier, Vasily Titov, Antonio Caldara, Heinrich Ignaz, George Frideric Handel, czy Franz Biber, jak również innych kompozytorów żydowskiego pochodzenia lub otomańskiego, hiszpańskiego, katalońskiego oraz francuskiego. Wielość brzmień, języków i instrumentów,co ciekawe.

Muzyczny spektakl „Wojna i Pokój”, który przez literackie i muzyczne odwoływania do historii europejskiej umożliwia Państwu zetknięcie się z tamtymi jakże burzliwymi czasami, a wówczas spory religijne, kulturowe i terytorialne rozwiązywane były za pomocą przemocy, nie zaś dialogu. Muzyka stanowi natomiast kontrapunkt dla haniebnych wydarzeń: swym pięknem skłania, by przemyśleć pewne sprawy raz jeszcze, a uniwersalny język sztuki może być płaszczyzną porozumienia międzyludzkiego.

W Gdańsku, w dzień osiemdziesiątej rocznicy wybuchu wojny, w tym szczególnym mieście, które jako pierwsze miało odczuć na sobie agresję wojenną - muzyka wykonywana przez Jordiego Savalla i zespoły, które wyżej wymieniliśmy nabierze, z całą pewnością, głębszych znaczeń i bardziej nam współczesnych kontekstów. Imponujące interpretacje, a także forma naszego koncertu wzbudza w Was pragnienie rzeczywistego pokoju.

Na koncert zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 1-go września 2019 roku, do gdańskiej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej imienia Fryderyka Chopina, znajdującej się przy ulicy Ołowianka 1. wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 39 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl