Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Joanna Kucharczyk

Koncert Joanna Kucharczyk
 
Aranżacje, które można określić jako wysmakowane nie przesłaniają tekstowej warstwy, sprawiają raczej, iż staje się ona wręcz pierwszoplanowa.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?6 czerwca 2018 od 20:00
za ile?30 zł

Joanna Kucharczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka, a także kompozytorka oraz pianistka. Po 4 latach od premiery jej albumu debiutanckiego, pod tytułem: "More" wraca do swoich fanów i nowych słuchaczy z zupełnie nową płytą. Dla muzyki Joanny Kucharczyk charakterystyczna jest przepiękna melodyka, nastrojowość i przestrzenność, które artystka wzbogaciła aranżerskim oraz kompozytorskim doświadczeniem. Owe doświadczenia zdobyła ostatnimi czasy, w trakcie kompozytorskich studiów w UMFC. Aranżacje, które można określić jako wysmakowane nie przesłaniają tekstowej warstwy, sprawiają raczej, iż staje się ona wręcz pierwszoplanowa.

Natomiast głos staje się jednym z instrumentów tej orkiestry. Przede wszystkim jest jednak nośnikiem historii. Dobrane bardzo starannie teksty, między innymi pisane specjalnie pod Joannę przez Agnieszkę Musiał, jak również Jeremiego Przybory i Jerzego Jurandota mówią o tęsknocie, szukaniu wewnętrznego spokoju, miłości oraz o poczuciu spełnienia. Ballady są nastrojowe i przeplatają się z utworami, które z kolei są napełnione radością, na nowo odkrywanymi standardami jazzowymi oraz tematami instrumentalnymi, które nawiązują do jazzu współczesnego we wspaniałym wydaniu.

Wystąpią przed Wami: Joanna Kucharczyk - zaśpiewa, Nikola Kołodziejczyk zagra na pianinie, Michał Jaros zagra na kontrabasie, Karol Domański zagra natomiast na perkusji. Joanna Kucharczyk skończyła studia na Akademii Muzycznej, Katowice, a także na Muzycznym Uniwersytecie Fryderyka Chopina - Warszawa. Rok spędziła w Muzycznym Konserwatorium w Odense, w Danii, a później nagrała debiutancką płytę, pod tytułem: „More”, na której towarzyszyli artystce najzdolniejsi muzycy jazzowi młodego pokolenia, jak: Max Mucha (kontrabas), Vit Kristan (fortepian), Karol Domański (perkusja).

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Swą twórczość zaprezentowała w trakcie wielu festiwali oraz koncertów w kraju, a także na Słowacji, Estonii, Łotwie, Czechach, a premiera albumu miała miejsce w granicach Międzynarodowego Jazzowego Festiwalu w Pradze. Kucharczyk swe umiejętności szkoliła również w trakcie lekcji i warsztatów, które były prowadzone, na przykład przez: Victora Mendozę, Theo Bleckmanna, Marion Cowings, Grzegorza Karnasa, Cyrille Aimee, Gretchen Parlato i Johna Hollenbecka. Współpracuje z Klubem Komediowym, Warszawa oraz z Teatrem Lalka w charakterze kierownika muzycznego i instrumentalistki.

Na koncert zapraszamy Państwa serdecznie już 6-go czerwca, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl