Koncert Joanna Kucharczyk
Aranżacje, które można określić jako wysmakowane nie przesłaniają tekstowej warstwy, sprawiają raczej, iż staje się ona wręcz pierwszoplanowa.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
6 czerwca 2018 od 20:00
Za ile?
30 zł

Joanna Kucharczyk to wielokrotnie nagradzana wokalistka, a także kompozytorka oraz pianistka. Po 4 latach od premiery jej albumu debiutanckiego, pod tytułem: "More" wraca do swoich fanów i nowych słuchaczy z zupełnie nową płytą. Dla muzyki Joanny Kucharczyk charakterystyczna jest przepiękna melodyka, nastrojowość i przestrzenność, które artystka wzbogaciła aranżerskim oraz kompozytorskim doświadczeniem. Owe doświadczenia zdobyła ostatnimi czasy, w trakcie kompozytorskich studiów w UMFC. Aranżacje, które można określić jako wysmakowane nie przesłaniają tekstowej warstwy, sprawiają raczej, iż staje się ona wręcz pierwszoplanowa.

Natomiast głos staje się jednym z instrumentów tej orkiestry. Przede wszystkim jest jednak nośnikiem historii. Dobrane bardzo starannie teksty, między innymi pisane specjalnie pod Joannę przez Agnieszkę Musiał, jak również Jeremiego Przybory i Jerzego Jurandota mówią o tęsknocie, szukaniu wewnętrznego spokoju, miłości oraz o poczuciu spełnienia. Ballady są nastrojowe i przeplatają się z utworami, które z kolei są napełnione radością, na nowo odkrywanymi standardami jazzowymi oraz tematami instrumentalnymi, które nawiązują do jazzu współczesnego we wspaniałym wydaniu.

Wystąpią przed Wami: Joanna Kucharczyk - zaśpiewa, Nikola Kołodziejczyk zagra na pianinie, Michał Jaros zagra na kontrabasie, Karol Domański zagra natomiast na perkusji. Joanna Kucharczyk skończyła studia na Akademii Muzycznej, Katowice, a także na Muzycznym Uniwersytecie Fryderyka Chopina - Warszawa. Rok spędziła w Muzycznym Konserwatorium w Odense, w Danii, a później nagrała debiutancką płytę, pod tytułem: „More”, na której towarzyszyli artystce najzdolniejsi muzycy jazzowi młodego pokolenia, jak: Max Mucha (kontrabas), Vit Kristan (fortepian), Karol Domański (perkusja).

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Swą twórczość zaprezentowała w trakcie wielu festiwali oraz koncertów w kraju, a także na Słowacji, Estonii, Łotwie, Czechach, a premiera albumu miała miejsce w granicach Międzynarodowego Jazzowego Festiwalu w Pradze. Kucharczyk swe umiejętności szkoliła również w trakcie lekcji i warsztatów, które były prowadzone, na przykład przez: Victora Mendozę, Theo Bleckmanna, Marion Cowings, Grzegorza Karnasa, Cyrille Aimee, Gretchen Parlato i Johna Hollenbecka. Współpracuje z Klubem Komediowym, Warszawa oraz z Teatrem Lalka w charakterze kierownika muzycznego i instrumentalistki.

Na koncert zapraszamy Państwa serdecznie już 6-go czerwca, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl