Koncert Joanna Duda solo

Koncert Joanna Duda solo
Muzyka, jaką Duda zaprezentuje przed Wami na koncercie jest elektroniczno akustyczną improwizacją, powstałą na bazie materiału, pochodzącego z najnowszego albumu artystki.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
4 lipca 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

Joanna Duda jest pianistką, kompozytorką oraz artystką wizualną, która do życia powołała, między innymi: duet wraz z Jankiem Młynarskim - J=J, Trio autorskie, które powstało całkiem niedawno, czyli Maks Mucha grający na kontrabasie oraz Maks Andrzejewski na bębnach, a także AuAuA. Artystka od samego początku prowadzi współpracę z Wojciechem Mazolewskim w Kwintecie, który otrzymał platynową płytę za "Polkę" oraz złotą płytę za "Chaos Pełen Idei", rok 2017. Kobieta wykonuje również muzykę współczesną. Jest to muzyka klasyczna: Lutosławski Piano Duo oraz Mischa Kozłowski - album, pod tytułem: "Unchained", na którym znajdą Państwo kompozycje Juliusa Eastmana, został wyróżniony dzięki magazynowi "Pizzicato", a także nominowany do International Clasical Music Awards, rok 2016.

Wielokrotnie była stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska, została nominowana do licznych nagród, miedzy innymi: TVP “Gwarancje Kultury”, kategoria: “Debiut Roku”, a także “Plus Grand Prix Jazz Melomani”, kategoria: “Nadzieja Melomanów”. Solowa twórczość Joanny Dudy porusza się na pograniczu elektroniki i akustyki, improwizuje w sposób klasyczny na fortepianie, jak również włącza w to brzmienia bardziej oryginalne przygotowanych z niezwykłą starannością sampli. Nie stroni jednocześnie od syntetycznych brzmień. Ma ona na swym koncie setki wykonanych koncertów w odsłonie zespołowej oraz solowej. Wystąpiła, na przykład w Tokio, Pekinie, Kaliningradzie, Singapurze, Szanghaju, Delhi, Istambule, Budapeszcie, Bukareszcie, Berlinie, Londynie, Weimarze, Dublinie, Grenlandii i Oslo. Produkuje i komponuje także do teatralnych spektakli (Piotr Borowski, Teatr Amareya, Krzysztof Garbaczewski).

Muzyka, jaką Duda zaprezentuje przed Wami na koncercie jest elektroniczno akustyczną improwizacją, powstałą na bazie materiału, pochodzącego z najnowszego albumu artystki. To mieszanina dźwięków sampli autorskich, które kobieta gromadzi pieczołowicie i uzyskuje z nich brzmieniowe kolaże, przepełnione odniesieniami ku muzyce współczesnej, elektronice, muzyce klasycznej i nurtu lo - fi. Wszystko to okraszone niecodzienną pianistyką.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert Joanny Dudy zapraszamy Państwa zatem bardzo serdecznie już 4-go lipca 2018 roku, do sopockiego teatru Boto znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl