Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Jerza Igora, czyli Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz dla dzieci

Koncert Jerza Igora, czyli Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz dla dzieci
 
Obaj twórcy zgodnie twierdzą, że ich marzeniem było to, by nagrać płytę dla dzieci, taką która potraktuje małego odbiorcę poważnie.
gdzie?Instytut Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk
kiedy?5 listopada 2017 od 16:00
za ile?25 zł

Muzycy takich zespołów jak Paula i Karoli oraz Pink Freud, razem stworzyli coś wyjątkowego z myślą o dzieciach. Jerz Igor jest projektem Igora Nikiforowa oraz Jerzego Rogiewicza, panowie zagrają właśnie dla dzieci 5 listopada 2017 roku o godzinie 16.00 w Gdańsku w Instytucie Kultury Miejskiej. A jak już wiadomo, każda muzyczna uczta kończy się wielką zabawą podczas której dzieci poznawać będą instrumenty.

Jerz Igor to duet muzyczny, na który składa się nieliczona liczba zespołów, między innymi: Profesjonalizm, Polonezy Marcina Maseckiego, Paula i Karol czy Pink Freud- każdy z nich zaczyna się na tę samą literę- "P", a tworzą go Igor Nikiforow oraz Jerzy Rogiewicz.

Obaj twórcy zgodnie twierdzą, że ich marzeniem było to, by nagrać płytę dla dzieci, taką która potraktuje małego odbiorcę poważnie. Płyta ma brzmieć bogato, a nagrana ma być oczywiście na instrumentach prawdziwych. Płyta miała być taka, aby chętnie słuchali ją dorośli razem z dziećmi. Zespół daje regularne koncerty, pojawia się na różnych festiwalach przeznaczonych dla dzieci, ale również i na największych muzycznych imprezach w Polsce. Jerz Igor, to duet, ale panowie występuje również w grupie liczącej od 7 do 13 osób, tworzącej orkiestrę. 

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

W roku 2014 miała premierę pełnowymiarowa płyta pod tytułem "Mała Płyta" (Labo ABC), która wypełniona jest pięknymi kołysankami dla najmłodszych. Duet większą część partii instrumentalnych oraz wokalnych nagrał we współpracy z wybitnościami muzycznymi, zgromadził również z nimi Małą Orkiestrę. Stylistycznie, owa produkcja to gitarowe ballady, iście eteryczne, orkiestra z lat 60-tych oraz syntezatorowa nostalgia dziecięcych lat 80-tych.

Rok 2016, to rok w którym ukazał się album pod tytułem "Jerz Igor Zimą", zawierający dziesięć piosenek z piosenką niespodzianką do której każdy słuchać, może sam stworzyć melodię.

Autorzy tekstów to: Natalia Fiedorczuk, Grzegorz Uzdański, Joanna Halszka Sokołowska oraz Antonina Stasiuk. Orkiestra Jerza Igora wykonuje aranżacje kalejdoskopowe.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl