Koncert Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu
Nie znamy osoby, która grałaby choćby podobnie do Jana Garbarka. Jego brzmienie jest znakiem rozpoznawczym oraz zyskuje zupełnie inny wymiar niżeli to, co ogólnie nazywa się jazzem.
Gdzie?
Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
29 czerwca 2019 od 20:30
Za ile?
80 zł

Zanim w miesiącu październik dźwięki jazzowej muzyki rozniosą się po kurorcie nadmorskim, wybrzmi prolog Sopot Jazz Festiwal - koncert Jana Gęborka Group i Triloka Gurtu. Zatem już 29-go czerwca roku 2019, o godzinie 20:30 w sopockiej Operze Leśnej, znajdującej się przy ulicy Moniuszki Stanisława 12 zaprosimy Was na koncert. Bilety wstępu kosztują 80 złotych. Przed Państwem wystąpi razem ze swoim zespołem saksofonista norweski, muzyk światowej sławy, ojciec sceny jazzowej Skandynawii. Pierwszy element w programie Rainera Kerna, który jest nowym kuratorem Festiwalu Sopot Jazz.

Nie znamy osoby, która grałaby choćby podobnie do Jana Garbarka. Jego brzmienie jest znakiem rozpoznawczym oraz zyskuje zupełnie inny wymiar niżeli to, co ogólnie nazywa się jazzem. Niezliczone płytowe nagrania, występy w ważnych salach koncertowych na całej kuli ziemskiej, liczne lata współpracy z samym Keithem Jarrettem i jego bezprecedensowa kooperacja razem z Hilliard Ensemble sprawiają, iż ten wyjątkowy saksofonista jest popularny w niemalże wszystkich muzycznych gatunkach oraz państwach.

Nie ułatwiał nigdy życia krytykom, którzy musieli odnaleźć wygodne etykietki, żeby pogrupować artystów na muzyczne kategorie. Gargarek wymyka się takim próbom. Nagrania artysty znajdują się pod nazwami katalogowymi: muzyka klasyczna, jazz i nawet pop.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Od początków istnienia tej kultowej wytwórni, jaką jest ECM z Monachium, muzyk był jednym z popularniejszych jej artystów. W koncercie sopockim Garbarkowi będzie towarzyszyć jego współpracownik od wielu lat, pianista niemiecki Rainer Brüninghaus, Yuri Daniel - brazylijski basista oraz mistrz perkusji - sam Trilok Gurtu (Indie).

Najlepszym przewodnikiem po dziedzictwie kulturowym miasta Sopot, jego współczesności i historii są, mające tutaj miejsce festiwale. Nawiązane z jednej strony do spektakli teatru operowego wagnerowskiego,którego przedstawienia wystawiane były już w Operze Leśnej oraz organizowany dzięki Polskiej Orkiestrze Kameralnej Sopot Festiwal Classic, który jest równocześnie prezentacją wybitnych piosenek klasyki światowej z udziałem wielkich gwiazd, czy solistów, muzycznych teatrów świata. Z drugiej strony jazzowa tradycja, jaką zapoczątkował w roku 1956 Krzysztof Komeda, gdy zorganizował Jazz Festiwal. Dziś godnym kontynuatorem festiwalu jest Sopot Jazz Festiwal, ale z nowym kuratorem - samym Rainerem Kernem.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go czerwca 2019 roku, do sopockiej Opery Leśnej, znajdującej się przy ulicy Moniuszki St. 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:30, a bilety wstępu kosztują 80 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl