Koncert Jamala w Ustce
Grupa powstała w roku 1999 w Radomiu. Jej założycielami byli Łukasz Borowiecki i Tomasz Mioduszewski.
Gdzie?
Promenada Nadmorska
76–270 Ustka
Kiedy?
15 sierpnia 2019 od 20:30
Za ile?
bezpłatnie

Zapraszamy państwa bardzo serdecznie na tegoroczne Dożynki Rybne- Święto Miasta, gdzie gwiazdą wieczoru będzie Jamal!

Grupa powstała w roku 1999 w Radomiu. Jej założycielami byli Łukasz Borowiecki i Tomasz Mioduszewski. Na początku swojej działalności panowie zajmowali się rapem, jednakże wraz z upływem czasu w ich zainteresowania wkradła się także muzyka reggae. 2 lata po założeniu grupa Jamal zawiesiła swoją działalność, a panowie zajęli się innymi projektami. Wtedy też sukces zaliczyła nowa grupa Mioduszewskiego o nazwie Le Illjah. Zespół Jamal wznowił swoją działalność w roku 2004. Jakiś czas obie grupy działały równoległe, jednak pewne nieporozumienia doprowadziły do tego, że Mioduszewski zakończył współpracę z zespołem Le Illjah.

W połowie roku 2005 na rynku muzycznym ukazał się debiutancki krążek grupy pod tytułem "Rewolucje". Przez kolejne dwa lata Jamal koncertował wraz z muzykami jazzowymi. Przez lata w zespole dochodziło do wielu zmian w składzie, w końcu w roku 2008 grupa wydała płytę pod tytułem "Urban Discotheque". Trzecia płyta Jamala na rynku muzycznym ukazała się w roku 2013, nosi tytuł "Miłość". Składa się na nią trzynaście kompozycji, zaskakują gitarowe brzmienia, rockowe riffy i melodyjność.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Płyta "Miłość" w roku 2014 pokryła się złotem, złotą płytę wręczono Jamalowi podczas koncertu w warszawskiej "Stodole", wręczenia dokonał przedstawiciel wytwórni muzycznej Warner Music Polska.

Nowa płyta pod nieprzypadkowym tytułem "1994" ukazała się 2 czerwca 2017 roku. Mioduszewski już samym tytułem albumu wraca do swoich inspiracji muzycznych z czasów młodości, ale poddaje się wrażliwości faceta dojrzałego i doświadczeniu jako Artysta. Ten, kto w 90-tych latach jako młody człowiek chłonął muzykę z całą pewnością znajdzie na tej płycie coś dla siebie.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 15 sierpnia 2019 roku o godzinie 20.30 do Ustki na Promenadę Nadmorską! Wstęp bezpłatny.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl