Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert: Hej szable w dłoń

Koncert: Hej szable w dłoń
 
Ta historia rozpoczęła się od kabaretów studenckich, potem przyszedł czas na sceniczną, telewizyjną i radiową karierę.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna KGHM
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?6 maja 2017 od 18:00
za ile?35 zł

Przedstawiamy Państwu wykonawców:
* Andrzeja Kosendiaka, który jest dyrygentem
* Agę Damrych - wokalistkę
* Jerzego Skoczylasa - wokalistę, który zajmuje się również prowadzeniem
* Filharmonia Wrocławska NFM

W programie:
Piosenki Studia 202 oraz Kabaretu Elita w aranżacji Jana Walczyńskiego.

Przed Państwem duża dawka dobrego humoru. Artyści, którzy o to zadbają to członkowie Filharmonii Wrocławskiej NFM, której dyrektorem jest Andrzej Kosendiak. Zaprezentują oni przed Wami utwory legendarnego kabaretu wrocławskiego, który współtworzy również słynne Studio 202. Najwspanialsze piosenki w wykonaniu solistek: Marty Dzwonkowskiej oraz Agi Damrych. Wystąpi także Jerzy Skoczylas.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Ta historia rozpoczęła się od kabaretów studenckich, potem przyszedł czas na sceniczną, telewizyjną i radiową karierę. Elita bawi swoich widzów do łez już pół wieku! Kojarzy się nam ze wspaniałą audycją wrocławską Studio 202, która ma ogromną popularność pośród słuchaczy radia. Jest ona również najstarszą na całym świcie audycją cykliczną satyryczną. Nie jest to jedyny radiowy projekt tego kabaretu, jako przykład można podać: serial radiowy, pod tytułem "Rycerze". Kabaret przez wiele lat współpracował z Andrzejem Waligórskim. Tak właśnie powstał szereg wspaniałych i niezwykłych piosenek, utworów, które bawią nas do dziś, ale także zmuszają do refleksji. Usłyszymy, miedzy innymi:

* "Blues panie Janek!"
* "Do serca przytul psa"

Cała Polska kiedyś je śpiewała, także i dziś nie poszły w zapomnienie. Wybrane piosenki, tym razem, usłyszymy w opracowaniu i aranżacji Jana Walczyńskiego. Jest on dyrygentem oraz kompozytorem, jak również cenionym twórcą. Na scenie ujrzymy także Jerzego Skoczylasa. Jest on z kolei jednym z założycieli Elity. Usłyszymy znane nam przeboje, a może poznamy całkiem nowe utwory? Niech pozostanie to naszą słodką tajemnicą. Jednego możecie być Państwo pewni: dobra atmosfera jest zagwarantowana.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl