Koncert Hawdalowy: KLEZMERZY Z ROZMARKU!
Dzięki klezmerskiej muzyce świat staje się domem dla artystów.
Gdzie?
Fundacja Bente Kahan - Synagoga pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue
Pawła Włodkowica 7, 50-042 Wrocław
Kiedy?
22 września 2019 od 18:00
Za ile?
35 zł
Organizator
Fundacja "PRO ARTE 2002"

Koncert Hawdalowy, podczas którego wystąpią Klezmerzy z Rozmarku, Kalisz - Accorinet Klezmer Band. Program natomiast obejmuje muzykę klezmerską. Zapraszamy już 22-go września 2019 roku, do wrocławskiej Fundacji Bente Kahan - do Synagogi pod Białym Bocianem, przy ulicy Pawła Włodkowica 7. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

Rozmarek jest jednym z najważniejszych miejsc w dawnej żydowskiej dzielnicy, w mieście Kalisz. Nazwa powstała przy spolszczeniu słowa „Rozenmarkt”, jakie w języku jidysz oznacza „targ koński”, „targ różany”. Od zawsze Rozmarek był bardzo ważnym punktem miasta oraz sercem żydowskiej dzielnicy. W klimat tego jakże historycznego miejsca porwą Państwa artyści z zespołu Accorinet Klezmer Band. Grupa przede wszystkim wykonuje muzykę klezmerską, która jest inspirowana żydowskimi melodiami, a także bałkańskimi, czy arabskimi oraz muzyką cygańską. Formacja odtwarza piosenki klezmerskiej tradycji, jednak w swoisty i nowy sposób. Ile jest w takich interpretacjach porywającego rytmu, naturalności oraz tak charakterystycznej rzewności, w tym uczuciowości, czy też uspokojenia. W trakcie koncertów zespół daje swym fanom nie jedynie chwilę wytchnienia, ale również porywa w podróż ku różnym zakątkom świata. Natomiast instrumentaliści potrafią toczyć ze sobą dziwny dialog bez słów, przy czym rywalizują nawet i prześcigają się w popisach wirtuozerskich.

Klezmer jest muzykiem szczęśliwym, jaki wędruje po świecie i daje innym ludziom swą sztuką wzruszenie oraz radość. Z tym zespołem jest podobnie. Dzięki klezmerskiej muzyce świat staje się domem dla artystów. Szukają oni inspiracji w różnych krajach, komponują, improwizują i chcą się dzielić z publiką swymi fascynacjami. Formacja klezmerska Accorinet Klezmer Band jest radością gry, radością wspólnego tworzenia oraz czymś nieuchwytnym, czego mogą doświadczyć jedynie ich słuchacze. Zatem warto sprawdzić na własnej skórze. Świat klezmerskiej muzyki jest bardzo bogaty. Wspólnie zaglądamy do ogromnego kufra przeszłości oraz ożywiają ją. Muzyka uczyniła zeszłe epoki przepiękną opowieścią wypełnioną emocjami, a także prawdą. Klezmer nie gra. On opowiada historię. Klezmer tęskni i kocha. Tutaj robi się to zespołowo, co pozostaje z korzyścią dla publiki.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Skład zespołu: Arkadiusz Hylewski - skrzypce, Hieronim Bartczak - akordeon, Marek Maciejewski - klarnet, Tobiasz Michna - kontrabas. Mecenatem nad wydarzeniem jest miasto Wrocław oraz Urząd Marszałkowski Dolnośląskiego Województwa.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl