Koncert Högni / Hogni i Tęskno - koncert
Tęskno jest wspólnym projektem wokalistki Joanny Longić oraz pianistki Hani Rani. To zbiór utworów z tekstami autorskimi w polskim języku i muzyką.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
21 listopada 2018 od 20:00
Za ile?
45 zł

Högni to wokalista legendarnego już islandzkiego zespołu GusGus, a także duet żeński Tęskno, wspierany kontrabasem oraz smyczkowym kwartetem, wystąpią przed Państwem 21-go listopada 2018 roku, o godzinie 20:00, w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1. Bilety wstępu kosztują 45 złotych.

Högni zadebiutował w roku 2017 solowym i pięknym krążkiem, pod tytułem: "Two Trains", który został wydany dzięki wytwórni o nazwie: "Erased Tapes". Jest stawiany w swym rodzinnym kraju obok artystów, jak między innymi: Sigur Rós oraz Björk. Na swoim koncie posiada podwójną nagrodę Icelandic Music Awards (to odpowiednik islandzki Grammy), w kategoriach: „najlepszy twórca piosenek” oraz „najlepszy debiutant”. Solowo, a także z formacjami GusGus oraz Hjaltalin występował kilkakrotnie w naszym kraju, wyprzedając swe występy w wielkich miastach.

Tęskno jest wspólnym projektem wokalistki Joanny Longić oraz pianistki Hani Rani. To zbiór utworów z tekstami autorskimi w polskim języku i muzyką. Wymyka się ona jednak podziałowi na dobrze znane style oraz gatunki, łączy również akustyczne brzmienia z tymi bardziej nowoczesnymi. Został także okrzyknięty jednym z bardziej obiecujących projektów roku 2018, formacja po jedynie roku swego istnienia posiada na koncie występy, między innymi na: Slot Art Festivalu, Open’erze, czy też Transatlantyku, jak również wyprzedane klubowe koncerty. Jesienią ma odbyć się premiera debiutanckiej płyty, pod tytułem: "Tęskno". Na jego nagranie grupa zdobyła więcej niż dwadzieścia tysięcy złotych, dzięki swym wiernym fanom.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl