Koncert Gurgul Band
Muzyka zespołu Gurgul Band przywoływać może skojarzenia z nurtem współczesnym skandynawskiego jazzu
Gdzie?
Harris Piano Jazz Bar w Krakowie
Rynek Główny 28, 31-010 Kraków
Kiedy?
26 stycznia 2020 od 21:30
Za ile?
25 zł

Gurgul Band to zespół, który powstał w roku 2011. Oryginalność muzyki formacji jest wynikiem odważnego łączenia brzmień akordeonu oraz tria jazzowego: gitary basowej, fortepianu i perkusji. Jej dominującą cechą jest jakże szeroki przekrój stylistyczny, który stanowi fuzję jazzu, czy też world music, a nawet rocka progresywnego. Zatem muzyka zespołu Gurgul Band przywoływać może skojarzenia z nurtem współczesnym skandynawskiego jazzu, ale przez unikatowe instrumentarium oraz podejście ku formie wymyka się utartym schematom, a także jednoznacznym klasyfikacjom.

Repertuar grupy składa się ze skomponowanych w przeważającej części przez lidera, jak również innych członków formacji, utworów. W skład Gurgul Band wchodzą czterej muzycy, absolwenci krakowskiej oraz katowickiej Akademii Muzycznej.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go stycznia 2020 roku, do krakowskiego Harris Piano Jazz Bar, znajdującego się przy Rynku Głównym 28. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:30, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl