Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert grupy ENEJ w ramach 9. dnia Hej Fest

Koncert grupy ENEJ w ramach 9. dnia Hej Fest
 
Nazwę grupa zawdzięcza ukraińskiemu poecie i dramaturgowi Iwanowi Kotlarewskiemu autorowi „Eneidy”
gdzie?Gubałówka
Zubka S., 34-500 Zakopane
kiedy?5 sierpnia 2016 od 20:00
za ile?25 zł

18 koncertów w niezwykłej, tatrzańskiej przestrzeni - to wydarzenie, w którym każdy powinien wziąć udział. Tylko na Gubałówce można słuchać muzyki rozkoszując się widokiem na Tatry. Taką możliwość daje nam udział w koncertach organizowanych w dniach 26 czerwca - 11 września na plenerowej scenie rozłożonej na wysokości 1123 m nad poziomem morza, czyli na samym szczycie Gubałówki. Na miejsce można dotrzeć na różne sposoby, organizatorzy polecają jednak kolej linowo – terenową. Koncert na takiej wysokości musi być koncertem na najwyższym poziomie.

Hej Fest to impreza, na której pojawią się obok słynnych muzyków ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z show – biznesem. Organizatorom bardzo zależy na promocji młodych, ambitnych i ciekawych projektów muzycznych. Oprócz doświadczenia scenicznego młodzi artyści mogą zyskać wsparcie finansowe oraz mentorskie ze strony doświadczonych, popularnych zespołów. Pewnie wszystkim debiutantom marzy się trasa koncertowa z artystami, którzy podczas Hej Festiwalu wystąpią jako gwiazdy.

Jeden z takich zespołów pojawi się na scenie w trakcie 9. dnia Hej Festiwalu – ENEJ. Ten olsztyński zespół folkowo – rockowy zaistniał w 2002 roku. Powstał dzięki inicjatywie braci Pawła i Piotra Sołoduchów oraz dzięki wsparciu obecnego managera, starego przyjaciela braci - Łukasza Kojrysa. Nazwę grupa zawdzięcza ukraińskiemu poecie i dramaturgowi Iwanowi Kotlarewskiemu autorowi „Eneidy”, który stworzył postać paradnego kozaka ceniącego podróże po świecie. Zespół ENEJ to grupa wielobarwna kulturowo, bracia Sołoduchowie mają korzenie ukraińskie, M. Ortyński, basista pochodzi z Lwowa, pozostali członkowie zespołu urodzili się w Polsce.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Grupa ma w swym dorobku cztery krążki (jeden koncertowy i trzy studyjne). Debiutowali albumem „ Ulice” w 2008 roku. Dwa lata później wypuścili na rynek „Folkorabel”, album , który zyskał status Złotej Płyty. W 2011 dyskografia zespołu powiększyła się o DVD koncertowe z Przystanku Woodstock. Rok później produkcja „Folkhorod” stała się Podwójną Platynową Płytą. Najnowszy album (2015r.) nosi nazwę „Paparanoja” . Szczególny moment w życiu grupy nastąpił w momencie wygranej w telewizyjnym plebiscycie "Tylko Muzyka-Must Be The Music".

Wystarczyło zwycięstwo w polsatowskim konkursie i wszystkie stacje radiowe zwariowały na punkcie utworu „Radio Hello”. Utwór szybko stał się hitem lata w 2001 roku. Podobnie wygląda historia singli zespołu („Skrzydlate ręce", „Radio Hello", „Lili", "Symetryczno-Liryczna", „Tak smakuje życie". Nie można zapomnieć o "Kamieniu z napisem love") wszystkie stały się hitami, biły rekordy popularności i królowały niepodzielnie na listach przebojów. Muzycy z zespołu ENEJ często koncertują. Oprócz polskich scen usłyszeć ich można było na scenach amerykańskich, angielskich, litewskich, ukraińskich, włoskich, belgijskich i czeskich. ENEJ wpisuje się w repertuar wszystkich polskich, prestiżowych festiwali (Jarocin Festiwal, Przystanek Woodstock, sopocki Top of the Top, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, TOPtrendy Festiwal, , Festival Heineken Open'er) często za udział w nich nagradzany jest cennymi tytułami (Złoty Bączek – 2011r., SuperPremiery – 2012r., SuperPrzebój- 2013r.).

Zespół ENEJ zaprasza na koncert, w ramach Hej Fest Gubałówka 2016, 5 sierpnia - godzina 20:00, wejściówka 25 zł.

Przybywajcie! Hej!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl