Koncert Gordon Grdina Quartet
Zdobywca nagrody Juno, który gra na gitarze i oud - Gordon Grdina zaprezentuje swój nowy zespół, w jakim występują muzycy światowej sławy z Nowego Jorku.
Gdzie?
Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
Kiedy?
25 stycznia 2020 od 19:30
Za ile?
60 zł

Gordon Grdina Quartet zainspirował się dziełami złożonymi Béli Bartóka, a także swobodą Ornettea Colemana, czy intensywnością formacji Soundgarden oraz łagodnością piosenek Antona Weberna. Ten jakże starannie dobrany kwartet potrafi połączyć w swej muzyce tradycje improwizacji jazzowej, skomplikowane, jak również niezapomniane kompozycje i wolność oraz dynamikę.

Zdobywca nagrody Juno, który gra na gitarze i oud - Gordon Grdina zaprezentuje swój nowy zespół, w jakim występują muzycy światowej sławy z Nowego Jorku. Dziki oraz wypełniony energią projekt potrafi połączyć w sobie kontrapunkt jakże skomplikowany z dynamiczną, jednak pełną skupienia improwizacją. Debiutancka płyta, pod tytułem: "Think Like the Waves" Grdina zarejestrowała ze swym mentorem Garym Peacockiem i z Paulem Motianem. Na tej płycie znajduje się coś z improwizacji jazzowej, jak również klasyczna muzyka, która wiąże się z nowym projektem artysty - Breathing of Statues / East Van Strings. Usłyszeć można na niej także doświadczenia rockowe Gordona Grdiny pochodzące z ostatnich lat razem z formacją Dana Mangana oraz w duecie instrumentalnym, o nazwie: Peregrine Falls. Sam artysta mówi, że czuł bardzo silną potrzebę wewnętrzną pisania muzyki, jaka byłaby nieoczekiwana, nie powtarzalna tak bardzo, trudniejsza od tego, co grał do tego czasu. Formy czasami mogą powodować, iż czujemy się tłamszeni oraz karceni. Chciał, aby muzyka poruszała się ciągle, żeby była wolna, jednak podążała w kierunku bardzo wyraźnym.

Gordon Grdina Quartet wciąż z wielką pasją odkrywa głębię improwizacji jazzowej, fuzje międzykulturowe oraz radość, jaka płynie ze swobody. Grał ostatnio z nowym składem właśnie w mieście Nowy Jork.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wykonawcy: Russ Lossing – fortepian, Gordon Grdina – gitara, oud, Oscar Noriega – klarnet basowy, saksofon altowy, Satoshi Takeishi – perkusja. W programie natomiast znajduje się materiał z nowego albumu, pod tytułem: "Cooper's Park".

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25-go stycznia 2020 roku, do wrocławskiego narodowego Forum Muzyki, Sala Czerwona, znajdującego się przy Placu Wolności 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 60 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl