Koncert „Gdyby piosenek słuchał świat”
Ciekawostka pochodząca z tego wydawnictwa to fakt, iż wszystkie piosenki zaśpiewano w języku polskim, nawet ten, który wykonywał sam Mistrz.
Gdzie?
Amfiteatr Im. Marka Grechuty
Frederyka Chopina 30, 72-600 Świnoujście
Kiedy?
1 sierpnia 2018 od 20:30
Za ile?
30 zł

Tradycja bardów – poetów u nas w kraju ma wspaniałą obyczajowość. Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski, Zbigniew Łapiński - zna ich każde pokolenie. Swego barda, chociaż z trochę późniejszych czasów, posiadają również Czesi. Zatem bardzo miło jest nam Państwa zaprosić na koncert Andrzeja Sikorowskiego oraz Artura Andrusa, którzy są już legendą. Wydarzenie odbędzie się w Świnoujściu, w Amfiteatrze imienia Marka Grechuty, znajdującym się przy ulicy Fryderyka Chopina 30 - 1-go sierpnia 2018 roku. Zaczynamy o godzinie 20:30, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Ten koncert będzie jednym z naszych wydarzeń Festiwalu Grechuta Świnoujście. Czechowi na scenie będą towarzyszyć, między innymi: Andrzej Sikorowski i Artur Andrus, a także formacja składająca się z Jacka Królika - gitarzysty, Wojciecha Steca - pianisty, jak również Łukasza Borowieckiego - akordeonisty.

W 2008 roku ukazał się album, pod tytułem: „Świat wg Nohavicy”, na którym wybrane kompozycje Jaromira Nohavicy wykonali znamienici artyści naszego kraju. Prócz wspomnianych już wcześniej artystów pojawili się tutaj także Stanisław Soyka, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Woźniak, czy też Edyta Geppert. Ale nie mogło również zabraknąć samego Nohavicy. Ciekawostka pochodząca z tego wydawnictwa to fakt, iż wszystkie piosenki zaśpiewano w języku polskim, nawet ten, który wykonywał sam Mistrz. Świnoujski koncert, występuje pod nazwą: „Gdyby piosenek słuchał świat”.

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl