Koncert "Gdyby każdy z nas...”
Artystka posiada piękny oraz subtelny głos, a także wielki dar budowania świetnego nastroju oraz umiejętność nawiązywania niebywałego kontaktu z publiką, bo jest to kwintesencja jazzu kobiecego.
Gdzie?
Jazz Club u Muniaka
Floriańska 3, 31-019 Kraków
Kiedy?
2 października 2018 od 21:30
Za ile?
40 zł

Monika Lidke jest wspaniałą polską wokalistką jazzową, która rezyduje w Londynie, słuchaczom polskim znana jest z audycji Trójkowych Marka Niedźwieckiego, który napisał o jej debiutanckiej płycie, że jest ona piękna, uzależniająca, delikatna i że nie może wręcz uwolnić się od takiej muzyki. Najbardziej znany utwór Moniki to jej duet ze świetną Basią Trzetrzelewską, noszący tytuł: "Tum tum song". Artystka posiada piękny oraz subtelny głos, a także wielki dar budowania świetnego nastroju oraz umiejętność nawiązywania niebywałego kontaktu z publiką, bo przecież jest to kwintesencja jazzu kobiecego.

Monika Lidke porównywana jest artystycznie do samej Stacey Kent (krytyk muzyczny Marek Dusza). Natomiast Marek Niedźwiecki jest absolutne Moniką zafascynowany zamieścił jej utwory na 3 kompilacjach w Smooth Jazz Café. Trzecia płyta mieszkającej w Wielkiej Brytanii (Londyn) artystki polskiej oraz autorki piosenek, pod tytułem: “Gdyby każdy z nas” zarazem jest pierwszym projektem po polsku. Hołd dla ojczystego języka i dlatego Monika Lindke zabierze Państwa w podróż magiczną ku krainie folkowo-jazzowych wysublimowanych muzycznych aranżacji, a także mocno intrygujących tekstów pisarza współczesnego Andrzeja Ballo.

Na płycie muzykę uświetniają ponad to występy gościnne wybitnych wokalistów z Polski, między innymi: Doroty Miśkiewicz, Anny Jurksztowicz, Krzysztofa Napiórkowskiego, a także wielkich wirtuozów jazzu polskiego, na przykład: Marka Napiórkowskiego, Michała Tokaja, Michała Barańskiego i Łukasza Żyta. Wokalistce podczas koncertu będą towarzyszyć muzycy z zespołu Vadomaya Collective. Artystka współpracuje z nimi od roku 2017.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Na koncert zapraszamy Was bardzo serdecznie już 2-go października 2018 roku, do krakowskiego Jazz Klubu u Maniaka, znajdującego się przy ulicy Floriańskiej 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:30, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl