Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Koncert Flamenco
Program imprezy obejmuje piosenki w stylu flamenco puro. Są to pieśni oraz tańce wywodzące się z tradycji andaluzyjskiej.
Gdzie?
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie
Mikołajska 2, 31-027 Kraków
Kiedy?
2 grudnia 2016 od 19:00 do 21:00
Za ile?
30 zł
Organizator
Śródmiejski Ośrodek Kultury - Scena Lamelli w Krakowie

Wystąpią:

*śpiewanie: Borja Soto
*taniec: Anna Mendak-Czekaj
*oraz flamenco gitara: Damian Kowaliński

Program imprezy obejmuje piosenki w stylu flamenco puro. Są to pieśni oraz tańce wywodzące się z tradycji andaluzyjskiej. W czasie koncertu usłyszą Państwo dynamiczne dźwięki gitary, zobaczą wspaniały, energetyczny, pełen ekspresji taniec oraz posłuchają prawdziwego śpiewu flamenco, który wykonuje Andaluzyjczyk wywodzący się z tamtych stron. Zespół, który wystąpi złożony jest z artystów flamenco, którzy mają swój wkład w licznych tanecznych a także muzycznych projektach.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Anna Mendak-Czekaj
Mając 12 lat Anna zaczęła tańczyć. Pierwszym miejscem jakie wybrała, by móc rozwijać swój talent był zespół tańca nowoczesnego we wrocławskiej szkole tańca o nazwie "Jast". Była uczestniczką warsztatów jak również licznych kursów, czy też brała lekcje u pedagogów i tancerzy bardzo cenionych w światku flamenco. Wiele pracowała także indywidualnie nad tańcem orientalnym oraz nad flamenco, po to żeby móc rozwinąć skrzydła. Już kilkanaście lat Anna Mendak-Czekaj na scenie pojawia się pod pseudonimem "Samira". Jest znaną i cenioną tancerką a także instruktorką w swoich dziedzinach, w naszym kraju.

W znanych szkołach tańca prowadzi ona warsztaty oraz kursy. Poza tym uczy podczas trwania licznych festiwali tanecznych, jak na przykład: Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ewy Wycichowskiej, o nazwie "Dancing Poznań".

Tancerka współrealizowała projekt o nazwie "Od orientu do flamenco". Jest to projekt łączący w sobie flamenco jako sztukę z muzyką orientu oraz z tańcem brzucha. Międzynarodowy Festiwal Folkowy "Ethnosfera 2002" uznał ten projekt za wart II zaszczytnego miejsca. Uzyskała stypendium w Sewilli, a dokładnie przyznało je Escuela Flamenca Juan Polvillo. Z zawodowych sukcesów tancerki warto wymienić jeszcze zajęcie przez nią pierwszego miejsca, dla najlepszej polskiej tancerki flamenco w III Łódzkim Festiwalu Flamenco. Wówczas zdobyła także nagrodę przyznawaną przez publiczność. Wyróżniona w specjalną nagrodą (konkurs orientalnego tańca - Praga).

Borja Soto
Mieszkający w naszym kraju śpiewak flamenco, który wywodzi się z Sewilli. W jego domu flamenco od zawsze grało dużą rolę i było tam obecne. Wujek artysty el Lebrijano miał bardo duży wpływ na umiejętności śpiewu Borja. On sam był jednym z najbardziej utalentowanych w swoim pokoleniu artystą flamenco. Występy Soto są pełne rytmu, energii i widownia, która przychodzi na koncerty choć przez chwilę może uczestniczyć we fieście rodem z Sewilli. Artysta zaczynał swoją karierę wprost na ulicach, ale z czasem zaczął występować w barach, fiestach flamenco a także w tawernach.

Damian Kowaliński
W roku 1999 gitara flamenco zachwyciła Damiana Kowalińskiego. Wówczas zaczęła się jego przygoda z tym instrumentem. Kilka lat zajęło mu nauczenie się gry na nim. Był w tej kwestii samoukiem, przynajmniej na początku. Następnie wyruszył na wycieczkę do Andaluzji, w celu szukania korzeni właśnie flamenco. To pierwszy krajowy gitarzysta flamenco, któremu udało się zdobyć stypendium za wysokie osiągnięcia za naukę gry na gitarze. Stypendium przyznała znana na świecie i ceniona szkoła Fundacion de Arte Flamenco Cristina Heeren (Sewilla). Jego nauczycielami z Andaluzji byli, miedzy innymi: Paco Cortes, Nino de Pura, czy Pedro Sierra.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl