Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta

Koncert do filmu niemego: Berlin, symfonia wielkiego miasta
 
Dokument awangardowy Ruttmanna to portret oraz studium Berlina z lat dwudziestych ubiegłego wieku.
gdzie?Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?30 września 2017 od 19:00 do 20:00
za ile?10 zł
organizatorTeatr na Plaży

Teatr na Plaży serdecznie zaprasza Państwa na koncert do niemego filmu, pod tytułem: "Berlin, symfonia wielkiego miasta", w reżyserii Waltera Ruttmanna. Nasz koncert będzie miał miejsce już 30-go września 2017 roku, w sopockim Teatrze na Plaży, znajdującym się przy ulicy Al. Franciszka Mamuszki 2, od godziny 19:00. Wstęp na to wydarzenie kosztuje 10 złotych, a będzie ono obchodzone w granicach stu - lecia polskiej awangardy.

Dokument awangardowy Ruttmanna to portret oraz studium Berlina z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Film pełen dynamiki stara się oddać rytm niespokojny dnia powszedniego wielkiej metropolii już od wczesnego ranka aż po późną noc. Duże fragmenty obrazu były nagrywane ukrytą kamerą, aby lepiej oddać autentyzm ukazywanych scenek z życia berlińczyków. Rzecz dzieje się w pięciu odsłonach, tak jak rytm aktów pięciu symfonii Meisela. Filmowa muzyka jest szkicem dźwiękowego wielowarstwowego obrazu miasta.

Awangardowy światopogląd wyrażało najpełniej hasło, brzmiące: "sztuka – życie – działanie", które wskazywało na odpowiedzialność bezpośrednią społecznej rzeczywistości oraz artystycznej, które narzucało twórcy ważne zadania, a mianowicie przebudowę świata, społeczeństwa i człowieka.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Koncert przeznaczony do niemego filmu, pochodzącego z roku 1927 jest uważany za świetną reprezentację formy sztuki - awangardy. Muzykę, a także koncepcję autorską pokazu wykona dla Państwa Pan.Mruk.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl