Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Cztery głosy w dyskusji

Koncert Cztery głosy w dyskusji
 
29 kwietnia we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki miano bezsprzecznych gwiazd wieczoru nosić będą Artyści Meccore String Quartet
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Czerwona
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?29 kwietnia 2017 od 18:00
za ile?30 zł

Narodowe Forum Muzyki gościć będzie 29 kwietnia muzyków z Meccore Quartet. Artyści wystąpią w asyście Orkiestry Kameralnej NFM Leopoldinum pod batutą Hartmuta Rohde'a. Punktualnie o 18:00 w Sali Czerwonej rozpocznie się koncert, który w programie przewiduje wykonanie utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ralpha Vaughana Williamsa, Edwarda Elgara, Louisa Spohra.

Ze sceny popłyną dźwięki:
Fantazji inspirowanej Thomasem Tallisem na orkiestrę smyczkową oraz kwartet smyczkowy, Introdukcji i Allegro opus 47, Pierwszego podwójnego kwartetu d-minor opus 65, Divertimento F-dur według Katalogu Köchla 138.

Świetne utwory czterech nietuzinkowych kompozytorów w wykonaniu Meccore String Quartet - uznanego za jeden z najciekawszych kwartetów w Polsce występującego w towarzystwie NFM Leopoldinum – Orkiestry Kameralnej - to gwarancja sukcesu. Tak wygląda scenariusz, w ujęciu telegraficznym, przedostatniego kwietniowego wieczoru, który będzie miał miejsce we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, przy Placu Wolności 1. Przysłowiowym "gwoździem programu" będą kompozycje dwóch muzyków, twórczość których do dzisiaj stanowi wizytówkę brytyjskiej muzyki.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Ralph Vaughan Williams zwykł powtarzać, że jeżeli korzenie sztuki tkwią mocno w ziemi, to zawsze można podbić cały świat, nie gubiąc przy tym duszy. Nie powinno więc dziwić, że istotną inspiracją dla tego muzyka były rodzime brytyjskie dźwięki. W podążaniu za natchnieniem eksplorował kolejne przestrzenie ludowych melodii i studiował wiedzę związaną ze średniowieczną muzyką chóralną powstałą na Wyspach. Podobnie Edward Elgar, starszy o pokolenie od R.V. Williamsa, zyskał szacunek Brytyjczyków, wchodząc w rolę „narodowego kompozytora”. Z pewnością nie było łatwo Artyście zasłużyć na to miano – początkowo nikt nie zatrzymywał uwagi przy dziełach Elgara, a jego zainteresowania kompozycjami traktowane było wyłącznie niczym hobby, które nie powinno dotyczyć gentlemana. Tego wieczoru, obok dzieł dwóch słynnych Brytyjczyków usłyszymy również Divertimento F-dur W. Amadeusza Mozarta i Kwartet podwójny d-moll nieco dziś zapomnianego, z pewnością niesłusznie, Louisa Spohra.

29 kwietnia we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki miano bezsprzecznych gwiazd wieczoru nosić będą Artyści Meccore String Quartet – jednej z najmocniej rozpoznawalnych formacji kameralnych w Polsce. Muzycy współpracują ze sobą już od ponad dziesięciu lat i pochwalić się mogą licznymi międzynarodowymi sukcesami. Nie tylko kolekcjonują nagrody z przeróżnych konkursów dla kameralistów, ale także od wielu lat angażują się w niezwykle prestiżowe światowe wydarzenia muzyczne. Warto wymienić: Rheingau Musik Festival, Festiwal Wielkanocny Ludwiga van Beethovena, Budapest Spring Festival, Festiwal Radio France Montpellier.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl