Koncert Cotton Wing
Widzieli Państwo może pośród polskich zespołów kapelę, w której basista i gitarzysta śpiewają bardzo odważnie chórki z wokalistą?
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
7 września 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

Cotton Wing jest formacją trójmiejską rhythm & bluesową. Grupa wygrała wszystkie ważne konkursy polskie dotyczące blues i zagrali setki wręcz koncertów, tak w kraju, jak również poza jego granicami. Od roku 2015, od września band promuje swoją pierwszą płytę, pod nieco zaczepnym tytułem, brzmiącym: „Fishing & Processing”. Album został przyjęty bardzo dobrze przez fanów oraz media w całym kraju.

Cotton Wing jest zespołem składającym się z zawodowych muzyków. Są oni poza tym oddani muzyce bluesowej. Liderem zespołu jest Robert Tyszka, który przez pięć lat zamieszkiwał Memphis, w Stanach Zjednoczonych. Zgłębiał tam tajniki bluesa oraz podpatrywał u samych źródeł, jak powstaje szczery i prawdziwy blues. Miało to z całą pewnością wpływ na autorską płytę nagraną przez trójmiejski kwartet. Ci muzycy starają się nie zamykać w typowych 12 taktach, jednak zauważają w swych czynach muzykę gospel i stary, czarny i dobry soul. Widzieli Państwo może pośród polskich zespołów kapelę, w której basista i gitarzysta śpiewają bardzo odważnie chórki z wokalistą? Jeżeli nie, to nadszedł czas, by wybrać się na występ zespołu Cotton Wing.

Ich wygrane festiwale: Laureat WaterBlues, z roku 2013, Laureat Rawa Blues, z roku 2014, Blues nad Bobrem, rok 2011, Ogólnopolski bluesowy festiwal Nowa Sól, rok 2013 oraz Nagroda na festiwalu, pod nazwą Bluesroads, rok 2011, miasto Kraków.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 7-go września 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl