Koncert Com Truise
Album ma swoje serce w rozbudowanej narracji, w pełni tęsknoty i nadziei, a także niepokoju oraz triumfu.
Gdzie?
Teatr Szekspirowski
Bogusławskiego W. 1, 80-826 Gdańsk
Kiedy?
8 marca 2018 od 20:00
Za ile?
35 zł

Przedstawiamy Państwu bardzo serdecznie - Com Truise to niewątpliwy mistrz syntezatorów oraz kosmita elektronicznej muzyki, który ma zamiar wystąpić dla Państwa w Teatrze Szekspirowskim, znajdującym się przy ulicy Bogusławskiego W. 1, już 8-go marca 2018 roku, w Gdańsku. Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

Powraca zatem Scena Odkryć - z wielką gratką dla słuchaczy elektronicznych brzmień. Mistrz syntezatorów oraz nostalgiczny kosmita muzyczny - Com Truise wystąpi specjalnie dla Was w Dzień Kobiet 2018 roku. Wszyscy przybyli będą mieli okazję, by przekonać się, iż powrót do lat osiemdziesiątych nie był nigdy wcześniej tak emocjonujący. Muzyk zaprezentuje materiał pochodzący z jego nowego albumu "Iteration/Powtórzenie", który został wydany dzięki wytwórni Ghostly International.

Forma zmiany - to właśnie "Powtórzenie" - tak brzmi Oblique Strategies, oczywiście jedna z wielu Briana Eno. Ten koncept jest świetnie znany Seth'owi Haley'owi. Styl synth-fali technikolorowej ma jedną główną mantrę, którą traktuje jako swe wyzwanie, czyli: Ile można przekazać emocji dzięki swym maszynom?

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

6 lat wstecz, jeszcze zanim Epki "Wave 1" oraz "Silicon Tare" rozszerzały opowiadanie o ciągle nowe detale i szczegóły, Galactic Melt postanowił przedstawić podróżnika kosmicznego - Coma Truise oraz jego trasę, która wiodła wówczas poprzez odległe galaktyki. Nowy album Coma Truise inaczej Setha Haley - "lteration" zakończy sagę. Tak jak w nazwie, płyta jest zbudowana na charakterystycznych dla tego artysty elementach, czyli: smużących neonowo melodiach, robotycznych groovach, mocnej perkusji, jak również niewyraźnej i mętnej nostalgii. Jednak "Iteration" brzmi także bardziej elegancko oraz sprawniej niż twórczość Haley’a do tej pory.

Album ma swoje serce w rozbudowanej narracji, w pełni tęsknoty i nadziei, a także niepokoju oraz triumfu. Być może jest to połączenie zaskakujące, ale skuteczne. "Iteration" ilustruje chwile przed końcem Coma Truise, które to artysta starał się spędzić na planecie Wave 1, przed tym jak on i jego miłość zdołają uciec z jej szponów, żeby dalej żyć już w pokoju. Album otwiera piosenka, pod tytułem: "Of Your Fake Dimension", która uruchomi dramaturgię międzygwiezdną, z huczącymi falami oraz projektowanym panoramicznie dźwiękiem, poprzedzając piosenki chore z miłości, jak na przykład: "Dryswch", a także przepełnione patosem cybernetycznym sceny misternie zarysowane z "Propagation".

Jakość syntetyczna kompozycji w "Isostasy" jest zaprezentowana w rozdzielczości ultra wysokiej. Później szalone rytmy Syrthio przywołają przed oczy obrazy panicznego lotu. Lot ten ozłocony zostaje wspaniałymi melodiami artysty, niczym cichutki zawód miłosny. Później pojawi się nieco głośniejszy "When Will You Find The Limit". W tym utworze ból oraz smutek "Iteration" wyzwoli się z ogromnej niewiadomej. Ostatnia piosenka zakończy wszystko hulanką wielce majestatyczną.

Właśnie tak brzmi ta pokręcona historia, którą opowiada "Iteration" - jednak za nią musi kryć się coś więcej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl