Koncert Bałtycki: Afenginn, Szamburski & Górczyński

Koncert Bałtycki: Afenginn, Szamburski & Górczyński
Afenginn to pseudonim artystyczny pochodzącego z Danii kompozytora, czołowego neo-folkowego głosu w Skandynawii- Kima Rafaela Nyberga.
Gdzie?
Nadbałtyckie Centrum Kultury - Ratusz Staromiejski
Korzenna 33/35, 80-851 Gdańsk
Kiedy?
25 kwietnia 2019 od 19:00
Za ile?
20 zł

Już niebawem w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, odbędzie się wyjątkowy i bardzo emocjonujący występ pochodzącego z Danii kompozytora Afenginn oraz muzyków z Polski- Szamburski/ Górczyński. Będzie to premierowy koncert w naszym kraju.

W roku 2018 Afenginn podjął współpracę z Bastarda Trio, grupą związaną z kolektywem Lado ABC z Warszawy. Efekt tej współpracy, to wspaniałe, inne interpretacje twórczości własnej. Muzycy również pracują nad nowymi materiałami, wzajemnie się uzupełniając, co pozwala im znaleźć wspólny, muzyczny język. Afenginn wykorzystuje kompozycje własne, które łączą ludowe nordyckie melodie z orkiestracjami mocno charakterystycznymi, natomiast Bastarda Trio skupiona jest na improwizacyjnym aspekcie twórczości. Grupy w ostatnim czasie wydały nowe płyty: Afenginn płytę pod tytułem "Klingra", natomiast Bastarda Trio płytę zatytułowaną "Ars moriendi".

Afenginn to pseudonim artystyczny pochodzącego z Danii kompozytora, czołowego neo-folkowego głosu w Skandynawii- Kima Rafaela Nyberga. Znany jest on z ambitnych utworów, wypełnionych orkiestracją. Album pod tytułem "Klingra", to delikatny, ale również bardzo żywiołowy muzyczny pejzaż. Słowa oraz muzyka w farerskim języku, powstały z wzorów cyklicznych o różnej długości. Jednakże nadrzędny jest tutaj bez wątpienia nastrój: melancholijny, mocno kontemplacyjny, niepozbawiony nadziei, pojawiającej się na horyzoncie. Muzycy Afenginn wywodzą się z kilku zakątków nordyckiego regionu z Wysp Owczych, Finlandii, Norwegii oraz Danii.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Szamburski/Górczyński- Paweł Szamburski oraz Michał Górczyński, to pochodzący z Polski klarneciści, artyści, muzycy, którzy bezpośrednio związani są z niezależną wytwórnią w Polsce- Lado ABC. Już 15 lat razem współpracują tworząc różne projekty, między innymi: Ircha Clarinet Quartet, Cukunft czy Laar. Teraz razem z wiolonczelistą Tomaszem Pokrzywińskim, tworzą trio o nazwie Bastarda. Zespół w bardzo unikalny sposób tworzy reinterpretacje, przetwarzają także dawną muzykę wywodzącą się ze średniowiecza. Paweł oraz Michał to kompozytorzy oraz improwizatorzy, tworzący muzykę dla słuchowisk radiowych, kina, teatru czy animacji.

Zapraszamy państwa serdecznie już 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 19.00 do Ndbałtyckiego Centrum Kultury- Ratusz Staromiejski. Cena biletu: 20 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl