Koncert Baltic Neopolis Quartet i Aisa Ijiri (Japonia)

Koncert Baltic Neopolis Quartet i Aisa Ijiri (Japonia)
Na twarzach publiczności pojawią się wypieki nie tylko dzięki zimnemu powietrzu, jakie panuje na zewnątrz, ale głównie do czerwoności rozgrzeje je muzyka wybrzmiewająca w czasie tego koncertu.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
17 lutego 2019 od 17:00
Za ile?
40 zł

Regionalne Centrum Kultury, znajdujące się w Kołobrzegu imienia Zbigniewa Herberta w miesiącu, w którym rozgrzewa się serca na złość zimowej aurze zaprasza Was serdecznie na "Romantyczne brzmienia". Brzmienia te zapisane są w muzycznej historii przez takie wielkie sławy, jak między innymi: S. Rachmaninov, A. Dvorak czy R. Schumann. W trakcie koncertu, który odbędzie się w sali widowiskowej Baltic Neopolis Quartet RCK oraz pianistka japońska Aisa Ijiri zaprezentują przed Państwem muzykę rodem z epoki romantyzmu, wypełnioną lirycznym oraz ekspresyjnym charakterem.

Na twarzach publiczności pojawią się wypieki nie tylko dzięki zimnemu powietrzu, jakie panuje na zewnątrz, ale głównie do czerwoności rozgrzeje je muzyka wybrzmiewająca w czasie tego koncertu. Jesteśmy wręcz przekonani, iż wspaniałe kameralne dzieła na kwintet fortepianowy oraz na trio wprawią Państwa w błogi nastrój. Całości ma dopełnić wielki kunszt pianistki, która jest oklaskiwana w prestiżowych koncertowych salach na świecie, jak: Carnegie Hall (Nowy Jork), Sheldonian Theatre (Oxford) i Kioi Hall (Tokyo), a także muzyków którzy towarzyszą Baltic Neopolis Quartet: Emilię Goch Salvador - altowiolistkę, Roberta Dacko - wiolonczelistę i Emanuela Salvador oraz Łukasza Górewicza - skrzypków. Program obejmuje: Trio elegijne cmoll o numerze 1 Siergieja Rachmaninowa, a także Kwintet fortepianowy Edur Roberta Schumana.

Artystka Aisa Ijiri jest urodzoną w Japonii wybitną pianistką. Ponad to ukończyła Royal College of Music (Sztokholm), Guildhall School of Music & Drama, a także Royal College of Music (Londyn). Po koncertach debiutanckich, które odbyły się w Carnegie Hall oraz Tokio Opera City uznana została za jedną z wybitniejszych pianistek swego pokolenia. Daje koncerty od piętnastego roku życia i posiada wielki dorobek artystyczny na swym koncie. Koncertuje ona na całej kuli ziemskiej. Występuje regularnie kameralnie oraz solo na prestiżowych oraz międzynarodowych festiwalach, między innymi: Kioi Hall (Tokyo), Cadogan Hall, Izumi Hall (Osaka), Sheldonian Theatre (Oxford) oraz Kolarac Hall (Belgrade). Jej koncerty są transmitowane w prestiżowych telewizjach, jak: BBC. W roku 2017, w marcu zadebiutowała w Nowym Jorku, w Carnegie Hall. Prócz działalności koncertowej artystka na swoim koncie posiada liczne nagrania oraz wydane płyty. Zacięta pasja, talent szczególny, a także wyrafinowanie tworzą artystyczną osobowość tej pianistki. Teraz Aisa jest oficjalną Steinway Artist, jak również artystycznym dyrektorem Międzynarodowego Stowarzyszenia, o nazwie: Piano Tokio.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Natomiast Baltic Neopolis Quartet rozpoczął działalność w roku 2008 z inicjatywy solistów ze szczecińskiej Orkiestry Baltic Neopolis. To absolwenci wyższych muzycznych uczelni we Wrocławiu, Londynie oraz w Szczecinie. Ich pasją jest głownie klasyczny repertuar z XX oraz XXI wieku, ale ich wspaniały indywidualizm pozwolił grupie stwarzać oraz angażować się w projekty niekonwencjonalne. Zatem kwartet nie odcina się od eksperymentów w muzealnych przestrzeniach, studiach radiowych, plenerach, budynkach przemysłowych, czy też studiach radiowych. W repertuarze zespołu znajduje się wielka odwaga, świeżość oraz ogromna pomysłowość w aranżach wykonań bardziej uznawanych kompozytorów klasycznej muzyki, a także wykonawców rozrywkowej muzyki. Występowali, na przykład na: czterdziestym drugim Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Muzyki Poznańska Muzyczna Wiosna(2013 rok), Pierwszym Gorzowskim Festiwalu Współczesnej Muzyki imienia Wojciecha Kilara (2013 rok), Obchodach Roku Lutosławskiego (Praga 2013 rok), Festiwal Gaia International Music w Portugalii (2015 rok), Dziewiętnasty Festiwal Internacional Musica oraz Festa Massanassa (Hiszpania, 2015 rok), festiwalach letnich w Rovinj oraz Umago Classica (Chorwacja), a także w Grecji, w roku 2016, czy tez na Malcie, w roku 2017. Odbyli również tournée (Japonia i Chiny) odnosząc wielki sukces. Są zapraszani regularnie, by współpracować w studio przy projektach teatralnych, ale także przy rozrywkowych. Między innymi zrealizowali smyczkowe partie na płytach Katarzyny Nosowskiej 8 i Joli Szczepaniak, pod tytułem Baba Gada.

Na koncert zapraszamy już 17-go lutego 2019 roku, do Kołobrzegu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl