Koncert Andrzeja Sikorowskiego - Okno na Planty

Koncert Andrzeja Sikorowskiego - Okno na Planty
Andrzej Sikorowski to także czołowa postać zespołu "Pod Budą" (od 1977 roku) wywodzącego się z kabaretu "Pod Budą"
Gdzie?
Willa Kmicic
Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Kiedy?
4 listopada 2016 od 19:00
Za ile?
30 zł

W Zakopanem, już czwartego listopada w Willi Kmicic nadarzy się okazja do spotkania z artystą nietuzinkowym, niekwestionowaną gwiazdą poezji śpiewanej, liderem zespołu "Pod Budą" - Andrzejem Sikorowskim.

Artysta urodził się w 1949 roku w Krakowie, studiował na Wydziale Filologii Polskiej UJ. Od około czterdziestu lat pisze piosenki i jest chyba pierwszym polskim wzorcowym przykładem trubadura z gitarą. Podczas krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej 1970', za utwór zatytułowany "Nowy Rok" zdobywa pierwszą nagrodę.

Andrzej Sikorowski to także czołowa postać zespołu "Pod Budą" (od 1977 roku) wywodzącego się z kabaretu "Pod Budą", który funkcjonował na krakowskiej scenie do połowy lat 70-tych. Jest autorem wszystkich tekstów zespołu oraz większej części utworów.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Współpracuje również z innymi artystami, między innymi ze swoją córką - Mają Sikorowską. Od 1999 roku wspólnie występuje z kompozytorem i wokalistą, wykonawcą poezji śpiewanej - Grzegorzem Turnauem. Napisał słowa wielu piosenek innym wykonawcom, np.: Krystynie Prońko, Maryli Rodowicz, Irenie Santor, Jackowi Wójcickiemu, Zbigniewowi Wodeckiemu, Danucie Rinn oraz Gaydze.

Jego twórczość znajduje się między innymi na czterech płytach analogowych, czterech analogowych singlach oraz piętnastu kompaktowych płytach nagranych wraz z grupą "Pod Budą", a także na wydanej z okazji trzydziestolecia antologii. Wszystkie z nich uzyskały miano złotych lub platynowych. Artysta jest także autorem solowych płyt, jak np.: "Zmowa z zegarem" czy "Moje piosenki" , nagranych z córką Mają albumów : "Śniegu cieniutki opłatek", "Kraków-Saloniki" i "Sprawa rodzinna" oraz płyty pt.: "Pasjans na dwóch" stworzonej wspólnie G. Turnauem. Kilkadziesiąt składanek muzycznych zawiera w swoim składzie piosenki Andrzeja Sikorowskiego.

Wszystkich fanów poezji śpiewanej oraz osoby szukające wytchnienia w muzyce i poezji zapraszamy do Willi Kmicic w Zakopanem.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl