Koncert: Agressiva 69 w Kołobrzegu
Na początku tego roku ukazała się kolejna płyta zespołu, wyjątkowy "UMMMET" czyli artystyczna wizja muzyki industrialnej i ambientowej.
Gdzie?
Klubokawiarnia Centrala
Wąska 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
7 lutego 2019 od 20:00
Za ile?
30 zł

Agressiva 69 nazywani są prekursorami, a zarazem najbardziej rozpoznawalną grupą rockowo industrialną w Polsce. Zespół powstał w roku 1987 z inicjatywy Tomasza Grocholi i Jacka Tokarczyka. Pierwszy ich album w roku 1992 wydała niezależna wytwórnia płytowa SPV Poland. To było coś nowego na rynku muzycznym w Polsce, dzięki czemu zespół Agressiva na zainteresowanie nie czekała długo.

Najlepszą ich płytą bez wątpienia jest płyta "In" wydana w roku 2005, która powstała we współpracy z takimi osobowościami muzycznymi jak Martin Atkins- legenda perkusji z takich grup jak PIL, Pigface, Killing Joke czy Nine Inch Nails oraz Wayne Hussey z The Mission i Sisters of Mercy.

Zespół wielokrotnie był doceniany także przez branżę muzyczną w Polsce, na co dowodem może być między innymi nominacja klipu do utworu "Situations" w sześciu kategoriach podczas Yach Film Festival w roku 2003 czy Nagroda Gran Prix, tudzież nagroda za najlepszą animację roku. W roku 2004 kolejny raz doceniono ich twórczość nagrodą za najlepszy industrialny album roku, a mowa o krążku "Hammered by the Gods". Pochwalić się mogą także nominacją do Fryderyków, walczyli o nagrodę za najlepszy techno album z płytą "2.47".

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Pod koniec 2011 roku Agressiva 69 wypuściła na rynek muzyczny krążek składający się z coverów legendy, jaką jest zespół Republika. Płyta nosiła nazwę "Republika 69" i została nominowana do Fryderyków, walcząc o tytuł Albumu roku- Muzyka alternatywna.

Na początku tego roku ukazała się kolejna płyta zespołu, wyjątkowy "UMMMET" czyli artystyczna wizja muzyki industrialnej i ambientowej. Po dziś dzień, jeśli chodzi o nasz kraj Agressiva 69 jest jedyną grupą, zajmującą się tego rodzaju muzyką.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 7 lutego do Klubokawiarni Centrala w Kołobrzegu o godzinie 20.00 na wyjątkowy koncert! Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl