Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert "100-lecie bardów rosyjskich"

Koncert "100-lecie bardów rosyjskich"
 
Recital obejmuje, na przykład utwory Andrieja Makarewicza, który jest bardem, a także liderem słynnej rosyjskiej formacji "Maszyna wriemieni", w tłumaczeniu Wehikuł Czasu.
gdzie?Klub Studencki Żaczek w Krakowie
Al. 3 Maja 5, 30-063 Kraków
kiedy?8 listopada 2017 od 20:00 do 23:00
organizatorKlub Studencki Żaczek w Krakowie

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na koncert, który odbędzie się już 8-go listopada 2017 roku, w krakowskim Klubie Studenckim Żaczek, znajdującym się przy Alei 3-go Maja 5. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 i potrwa do godziny 23:00. W części pierwszej usłyszą Państwo wykonania Vladimira Stockmana oraz Aleksandra Andrijewskiego.

Recital obejmuje, na przykład utwory Andrieja Makarewicza, który jest bardem, a także liderem słynnej rosyjskiej formacji "Maszyna wriemieni", w tłumaczeniu Wehikuł Czasu. Utwory Makarewicza zostaną zaśpiewane przez poetę, tłumacza i wykonawcę autorskiej piosenki Vladimir'a Stockman'a. Zaakompaniuje je natomiast Aleksandr Andrijewski. W części drugiej usłyszą Państwo wykonania Janusza Kasprowicza, który jest z kolei liderem grupy Projekt Volodia. Towarzyszy mu również multiinstrumentalista Stanisław Marinczenko.

Program obejmuje piosenki Włodzimierza Wysockiego, a także pieśni rosyjskie tzw. błatne, czyli obozowe, bandyckie, więzienne. Występ tego duetu odbiega jednak stylistycznie od koncertu bardów. Usłyszymy tutaj przebogate instrumentarium, między innymi: akordeon, gitarę basową, buzuki, pianino, gitary, mandolinę. Zwłaszcza gitary są tutaj ważne, ponieważ wykonawcy często je zmieniają, a robi to przede wszystkim Stanisław Marinczenko, co bardzo urozmaica brzmienie, eliminuje monotonność koncertu, szczególnie w trakcie popisów wirtuozerskich multiinstrumentalisty.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Janusz Kasprowicz jest kompozytorem, muzykiem oraz autorem tekstów. To także twórca, lider, wokalista oraz basista formacji Projekt Volodia, która znana jest głównie z aranżacji piosenek Włodzimierza Wysockiego, koncertów wykonywanych z Mirosławem Baką, a także transmisji w Trójce, studio imienia Agnieszki Osieckiej, jak również z występów na wydarzeniach kulturalnych w Polsce. Propagator, miłośnik i znawca twórczości artystycznej Włodzimierza Wysockiego. Jest także jurorem w trakcie trwania festiwali, dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu cyklicznego, który odbywa się od roku 2010 i jest poświęcony właśnie twórczości Włodzimierza Wysockiego, a także Festiwalu wrocławskiego "Pieśniarze Niepokorni".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl