Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kolędy i pastorałki góralskie

Kolędy i pastorałki góralskie
 
Krzysztof Trebunia-Tutka opiera się na klasycznym instrumentarium, góralskiej skali, muzycznej budowie i charakterze wykonania.
gdzie?Kościół Św. Józefa w Krakowie
Jana Zamoyskiego 2, 30-523 Kraków
kiedy?29 grudnia 2016 od 19:00
za ile?bezpłatnie

W Kościele Świętego Józefa w Krakowie już 29 grudnia pojawi się doskonała okazja, by spełnić bożonarodzeniową tradycję. Punktualnie o 19:00 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek prowadzony przez zespół Trebunie Tutki.

To formacja, która pełni rolę ambasadora polskiej kultury, w szczególności Podhala, podczas europejskich, azjatyckich i amerykańskich festiwali. Występowali już podczas Wystaw Światowych EXPO w Japonii oraz Portugalii. Trebunie Tutki to styl rozpoznawalny w całej Europie, styl ukształtowany z jednej strony muzyczną tradycją rodzimą i zamiłowaniem do folkloru góralskiego, z drugiej zaś nowatorstwem i awangardowym podejściem do swojego dziedzictwa. To pierwszy polski zespół, który wielokrotnie znajdował się na pierwszych miejscach Europejskiej Unii Radiowej Listy Muzyki Świata .

Trebunie-Tutki bez lęku eksperymentują i podejmują współpracę z wybitnymi artystami między innymi Adrianem Sherwoodem rodem z Londynu, muzykami z chóru „African Head Charge”, jamajską formacją Twinkle Brothers, gruzińskim Kwintetem Urmuli, a także z świetnymi polskimi muzykami, między innymi Wojciechem Waglewskim oraz muzykami z Voo Voo.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Umiłowanie góralszczyzny oraz wierność tradycji nie ogranicza kreatywności zespołu. Krzysztof Trebunia-Tutka opiera się na klasycznym instrumentarium, góralskiej skali, muzycznej budowie i charakterze wykonania. Jednocześnie tworzy muzykę góralską z zupełnie innym obliczem, wraz z grupą wzbogaca i rozwija rdzenną muzykę o świeże takty, współczesne słowa i zaskakujące aranżacje.

Zapraszamy, Kościół Św. Józefa w Krakowie przy ulicy Jana Zamoyskiego 2 w Krakowie rozbrzmi 29 grudnia o 19:00 kolędami i góralskimi pastorałkami! Nie może Was tam zabraknąć!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl