Kobiety w łączności. Wystawa Czasowa w MPiT we Wrocła

Kobiety w łączności. Wystawa Czasowa w MPiT we Wrocła
W obrębie czasowej ekspozycji zostaną zaprezentowane wcześniej niepublikowane zdjęcia archiwalne, które ukazują kobiety pracujące dla poczty.
Gdzie?
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Krasińskiego 1, 50-954 Wrocław
Kiedy?
6 kwietnia 2018 od 12:00
Organizator
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

W Muzeum Telekomunikacji i Poczty, które mieści się przy ul. Krasińskiego 1, we Wrocławiu 6 kwietnia odbędzie się wernisaż inicjujący projekt artystyczny "Kobiety w łączności". Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00. Wystawę w Muzeum Telekomunikacji i Poczty oglądać będzie można do 6 maja 2018 roku. Serdecznie zapraszamy 7 kwietnia na oprowadzanie kuratorskie, startujemy o 14:30. Polecamy także rodzinne warsztaty, przygotowane pod hasłem „Halo, mówi się” i zaplanowane na 21 kwietnia, na godzinę 11:00.

Technologiczna Rewolucja, potężne konflikty militarne, a także kiełkujące prądy emancypacyjne zupełnie odmieniły rolę społeczną i status kobiet. Odkrycia i wynalazki z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku takie jak telefon i telegraf wykreowały perfekcyjne podłoże do stworzenia nowych stanowisk pracy, które szybko zdominowane zostały przez szeregi pań. Wrocławskie Muzeum Telekomunikacji i Poczty ma zaszczyt zaprosić na wyjątkową ekspozycję: ,,Kobiety w łączności”, którą przygotowano z okazji ogłoszonego przez Sejm Rzeczpospolitej Roku 2018 hasłem "Prawa Kobiet".

W obrębie czasowej ekspozycji zostaną zaprezentowane wcześniej niepublikowane zdjęcia archiwalne, które ukazują kobiety pracujące dla poczty. To także okazja do obejrzenia wyjątkowych przykładów obiektów telekomunikacyjnych takich jak dalekopisy, telefony, łącznice. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów należących do Muzeum Telekomunikacji i Poczty we Wrocławiu oraz domowych, prywatnych kolekcji. Wystawa "Kobiety w łączności" z telegrafistkami, juzistkami, telefonistkami i pracownicami w roli głównej to próba spojrzenia na życiorysy kobiet i historię postępu. Perspektywa tego spojrzenia przecina kontekst aktywności zawodowej oraz technologicznego rozwoju, który zupełnie odmienił cywilizacyjne i społeczne, a także oblicze kulturowe ówczesnej Europy.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W obrębie wystawy, przy udziale Poczty Polskiej, wydany zostanie także datownik okolicznościowy. Sprzedaż datownika rozpocznie się już w dniu wernisażu. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl