Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij
Klimakterium i już- Musical
Za sprawą spektaklu dokonaliśmy próby zilustrowania w zrozumiały, a także przystępny i humorystyczny sposób, jak na różne sposoby radzić sobie z menopauzą.
Gdzie?
Teatr Polski we Wrocławiu
Zapolskiej G. 3, 50-032 Wrocław
Kiedy?
9 marca 2019 od 18:30
Za ile?
80 zł
Organizator
Teatr Polski we Wrocławiu

Bohaterki musicalu to cztery kobiety, które właśnie są w "menopauzalnym" wieku. Każda z nich musi uporać się z jakimiś problemami. Chcemy Państwu pokazać, że klimakterium to naturalna rzecz w życiu kobiet, dotyka bowiem bohaterki występujące w musicalu, ale także i kobiety, które zasiadać będą wśród widowni, niektóre je już miały, inne mają, a niektóre dopiero to czeka. To trudny czas dla kobiet, ale niekoniecznie musi być beznadziejny. Najważniejsza w tym wszystkim jest świadomość, że pewnych rzeczy doświadczamy wszystkie, a dolegliwości kobiet z widowni nie są odosobnione. Menopauza dopadnie każdą kobietę, a mimo to temat wciąż pozostaje wstydliwy, przez co bardzo często pomijany.

Za sprawą spektaklu dokonaliśmy próby zilustrowania w zrozumiały, a także przystępny i humorystyczny sposób, jak na różne sposoby radzić sobie z menopauzą. Bohaterki mają na to kilka pomysłów: zastępcza terapia hormonalna, ziołolecznictwo, joga i ćwiczenia gimnastyczne. Spektakl pokazuje te zachowania z zachowaniem humoru, bowiem humor i śmiech same w sobie są wspaniałym lekarstwem, nie powodującym żadnych skutków ubocznych, nawet przy nadmiernym stosowaniu. Za sprawą uśmiechu łatwiej nam znieść przeciwności, jakie niesie nam los. Aktorki, które podziwiać będziemy na scenie nie wstydzą się odgrywać ról pań starszych i w średnim wieku. Są znanymi, medialnymi postaciami, potrafią zarówno wzruszać publiczność, jak i ją rozśmieszać. Pokazują one innym kobietom, że można tańczyć, bawić się, pozostawać czynną zawodowo i twórczą, nawet w dojrzałym wieku.

Wiadomo, że nikt nie zrozumie tak dobrze kobiety, jak druga kobieta. Cierpienia, jakich doświadcza się w czasie menopauzy, są znane każdej z nich. Dlatego też popularność zyskały tak zwane "babskie spotkania", podczas których rozmawiać można na każdy, nawet najbardziej wstydliwy temat, który ciężko rozwinąć z dzieckiem czy mężem. Najbardziej trafnie problemy czasu "menopauzalnego" odzwierciedla tekst, "rapowany" przez kobiety już na początku spektaklu, a sam spektakl pokazuje, że każda z nas może znaleźć na to swój sposób. Nie podlega wątpliwości, że najważniejsze jest to, by temat przestał być tabu, byśmy nauczyły się o tym rozmawiać. Ważnych tematów nie trzeba przedstawiać poważnie, humor jest tutaj bardzo ważny.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Aktorki występują w spektaklu zamiennie, a wśród nich zobaczymy PAMELĘ w której postać wciela się Lidia Stanisławska, Elżbieta Jodłowska, Elżbieta Okupska i Małgorzata Duda.
W postać MALINY wcieli się: Jolanta Chełmicka, Elżbieta Jarosik oraz Ewa Śnieżanka.
KRYCHĘ odegrają: Ewa Cichocka, Ewa Złotowska, Małgorzata Duda oraz Małgorzata Gadecka.
ZOSIĘ odgrywać będą Małgorzata Gadecka, Grażyna Zielińska oraz Ludmiła Warzecha.

"Klimakterium...i już", zapraszamy już 9 marca 2019 roku do Wrocławia do Teatru Polskiego o godzinie 18.30. Cena biletu 80 zł. Organizatorem spektaklu jest TEATR POLSKI we WROCŁAWIU. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl