Kirszenbaum - koncert
Formacja Kirszenbaum to wspólne, autorskie przedsięwzięcie dwóch panów: skrzypka i filozofa - Kacpra Szpyrki, a także Kuby Wiśniewskiego, który jest anglistą i songwriterem.
Gdzie?
Basen Północny
Rogozińskiego S. 2, 72-600 Świnoujście
Kiedy?
19 sierpnia 2018 od 21:00
Za ile?
bezpłatnie

Serdecznie zapraszamy na koncert formacji muzycznej Kirszenbaum, który odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 21:00 w Świnoujściu. Scenę ulokowano na terenie Basenu Północnego.

Jak najłatwiej scharakteryzować Kirszenbaum? Przewrotnie rzec można, iż to Wyspiański na psychotropach. Ten duet z Krakowa ożywia zgliszcza postfolkowe, wskazuje świeże kierunki, przerzuca koncepcje na loopery. Wszystko to czyni ze słowiańskim temperamentem. To kompilacja klimatów w stylu Tom Waits oraz Junip. Co się dzieje na scenie? Zola pokrzykuje na klezmerów, a Henry Miller pląsa z Muminkami.

W efekcie pojawia się melancholijna karuzela pełna intertekstualnych podtekstów. Kierkegaard,definiował charakter zespołu twierdząć niepewnie, że to chyba jazz. Nie była to trafna ocena! Odbiór zespołu jest imponujący. Już po publikacji siedmiu kawałków oraz towarzyszących utworom filmowych kolaży, czyli w trakcie pierwszego roku działalności, formacja Kirszenbaum wielokrotnie gościła na antenie muzycznej rozgłośni Polskiego Radia w Krakowie. Grupa pochwalić się może główną nagrodą przyznaną podczas Festiwalu Synestezje. Zostali przyjęci entuzjastycznie przez Scenę Muzyczną Krakowa, a także wystąpili przed Fisz Emade Tworzywo oraz Bobby the Unicorn. Koncertowali na scenie Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie, podczas słowackich koncertów. To stali bywalcy krakowskich klubów. Usłyszeć ich można w Klubie Studio, Pięknym Psie, Zet Pe Te, Cafe Szafe.

Szukasz noclegów w Świnoujściu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Świnoujściu

Formacja Kirszenbaum to wspólne, autorskie przedsięwzięcie dwóch panów: skrzypka i filozofa - Kacpra Szpyrki, a także Kuby Wiśniewskiego, który jest anglistą i songwriterem. Panowie grali poprzednio w kapeli Pora Wiatru. Wystąpili na ponad stu pięćdziesięciu koncertach. Pojawili się także w finale popularnego programu polsatowskiego Must Be the Music. Zdobyli główną nagrodę podczas Festiwalu Emergenza (polska edycja). Pochwalić się mogą licznymi crowd-fundingowymi koncertami w tramwajach oraz występem podczas niemieckiego festiwalu Taubertal.

Tym razem, Kuba Wiśniewski i Kacper Szpyrka w nowej odsłonie Kirszenbaum na plenerowej scenie w Świnoujściu. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl