Kino Letnie Sopot - Zakopane 2019 / film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"

Kino Letnie Sopot - Zakopane 2019 / film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"
Film jest prawdziwą historią polskich asów przestworzy, inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera, pod tym samym tytułem.
Gdzie?
Plac Niepodległości
pl. Niepodległości, Zakopane
Kiedy?
31 lipca 2019 od 21:30
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Outdoor Cinema Sp. z o.o.

Obraz filmowy, pod tytułem: "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", w reżyserii Wiesława Saniewskiego i Denis Delić.

Film jest prawdziwą historią polskich asów przestworzy, inspirowany bestsellerem Arkadego Fiedlera, pod tym samym tytułem. Lotnicy polscy, na początku nie doceniani oraz wyśmiewani, stali się w końcu legendą. W granicach Królewskich Sił Powietrznych (Wielka Brytania Raf) stworzyli elitarna wręcz jednostkę, pod nazwą: Dywizjon 303, która nie ma, po prostu, sobie równych w świecie. W czasach, kiedy każdy kolejny dzień mógł okazać się ostatnim, nie mieli żadnych obiekcji, by wykonywać ewolucje powietrzne na granicy szaleństwa. Nie było takich, co lataliby choćby podobnie do nich. Ich umiejętności wykraczały ponad przeciętną wiele razy, a patriotyzm jest przykładem na to, kim jest prawdziwy bohater. To przykład płynący z góry dla kolejnych pokoleń naszych rodaków, po dziś dzień. Film opowiada o spektakularnych wręcz akcjach w trakcie słynnej Bitwy o Anglię, jednak pokazuje również prywatne życie bohaterów, dzięki czemu jest taki ciekawy. Zobaczycie zatem kogo kochali, za kim tęsknili oraz kogo stracili.

Czeka na Was jakże gorące oraz filmowe lato! Nasz Festiwal Kino Letnie Zakopane-Sopot stanowi bezpłatne projekcje filmowe, przeznaczone dla tysięcy widzów. Jeśli marzą Państwo o wygodnym leżaczku, czy seansach pod gołym niebem, razem z AXA oraz Provident pomożemy w zrealizowaniu tych marzeń. Codziennie, całe wakacje nasze letnie kino obecne będzie w mieście Sopot na najdłuższym molo drewnianym w Europie, a także na Placu Niepodległości w mieście Zakopane. A dodatkowo we wtorki oraz we środy zapraszamy do Giżycka na Mazurach. Filmowe projekcie w granicach festiwalu zostały zaplanowane w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 31-go lipca 2019 roku, do Zakopanego, Plac Niepodległości. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 21:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl