Kinematograf Wrocławski - Mniejsze niebo

Kinematograf Wrocławski - Mniejsze niebo
Drugi sezon „Kinematografu Wrocławskiego” przyniesie Państwu bliższe przyjrzenie się Ikonom, czyli najważniejszym postaciom reżyserstwa filmowego polskiego
Gdzie?
BarBara. Infopunkt, kawiarnia, kultura
Świdnicka 8c, 50-054 Wrocław
Kiedy?
10 kwietnia 2018 od 17:00 do 20:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Strefa Kultury Wrocław

Kinematograf Wrocławski jest to cykl pokazów filmowych, spotkań ze specjalnymi Gośćmi oraz ważnych prelekcji. Drugi sezon „Kinematografu Wrocławskiego” przyniesie Państwu bliższe przyjrzenie się Ikonom, czyli najważniejszym postaciom reżyserstwa filmowego polskiego, które to zdecydowały się na wykorzystywanie w swych dziełach krajobrazów wrocławskich, miedzy innymi: Królikiewicz, Morgenstern, czy też Kieślowski, jak również rozpoznawalnym (jednak nie tym najbardziej) obiektom architektonicznym, znajdującym się w mieście Wrocław.

W trakcie pięciu pokazów comiesięcznych spotkamy się z malarzem Jankiem, który wciąż czeka na swą ukochaną i krąży w tym celu wokoło Przejścia Świdnickiego, spotkamy Artura, który z kolei postanowił, że wyprowadza się z domu, a całe dnie spędza na peronach na Dworcu Głównym, zobaczycie Państwo również Operę Wrocławską jako teatr warszawski, a także Dolnośląski poniemiecki Urząd Wojewódzki, jakże wspaniale sprawdził się w roli głównego plenera kryminału wojennego. Odwiedzimy również galerię BWA Awangarda, ale w pierwszej lokalizacji, czyli w lokalu usługowym, znajdującym się na Placu Kościuszki, powstałym głównie dzięki budowanej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej - socrealistycznej.

Nasze spotkania mają miejsce w Barbarze, o godzinach od 17:00 do 20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy zatem serdecznie już 10-go kwietnia 2018 roku na Dworzec Główny. W reżyserii Janusza Morgensterna zobaczą Państwo "Mniejsze niebo". Zaczynamy o godzinie 20:00, zaś organizatorem imprezy jest Strefa Kultury Wrocław.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl