Kierunek Mokotów. Lwy naszego podwórka. Varga i Cegielski spotkanie

Kierunek Mokotów. Lwy naszego podwórka. Varga i Cegielski spotkanie
To już jedenasty odcinek spacerów i rozmów, podczas których odkrywa się fascynujące smaczki Mokotowa.
Gdzie?
Big Book Cafe
Dąbrowskiego 81, 02-513 Warszawa
Kiedy?
6 września 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Big Book Cafe

Zapraszamy Państwa serdecznie do Big Book Cafe, gdzie 6 września pojawią się niezwykli Goście: Maks Cegielski oraz Krzysztof Varga. Rozmowę prowadzić będzie Piotr Kofta. Tematem spotkania będą bohaterowie literaccy z Mokotowa, żyjący na kartach książek Vargi i Cegielskiego. Będzie również o jakości życia na Mokotowie. Czy to dobre miejsce dla pisarza? Serdecznie zapraszamy, 6 września godzina 19:00. Przestrzeń kawiarni Big Book Cafe, Warszawa ulica Dąbrowskiego 81. Wstęp na spotkanie wolny!

To już jedenasty odcinek spacerów i rozmów, podczas których odkrywa się fascynujące smaczki Mokotowa. Tym razem "atrakcją spotkania" będą dwaj pisarze - Maks Cegielski i Krzysztof Varga. Panowie żyją w sercu Mokotowa i tę dzielnicę postanowili wprowadzić jako tło oraz miejsce wydarzeń w swych powieściach. Maks Cegielskie w historii "Mozaika. Śladami Rechowiczów" z 2011 roku, a Krzysztof Varga między innymi w powieści zatytułowanej "Aleja Niepodległości" z 2010 roku.

Jaki jest obraz miasta w książkach Cegielskiego i Vargi? Jak zapisano w nich Mokotów, Warszawę? I jak się żyje pisarzom i innym artystom w tej starej i chyba najmodniejszej z dzielnic Warszawy. Skąd ta popularność Mokotowa? Co ma w sobie to miejsce? Co oferuje Artystom? Czy to zaułek łagodności, czy też pulsujący mikroświat, gdzie dużo się dzieje, sporo zmienia i inspiruje do tworzenia?

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Krytyk literacki, Piotr Kofta, nie tylko przywoła anegdoty oraz wspomnienia obu pisarzy, lecz także poprowadzi uczestników spotkania w przeszłość oraz przypomni wielkich i nieco mniejszych literatów, którzy mieszkają lub mieszkali na Mokotowie oraz, co najciekawsze, czym to skutkowało.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Mokotowa oraz innych dzielnic na kolejną odsłonę akcji: Kierunek Mokotów! Porównywanie, dyskutowanie, dorzucanie pięciu groszy, zasłuchanie - mile widziane. Do zobaczenia na Mokotowie!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl