Katarzyna Groniec – Ach! - koncert
Znów następuje początek, ponieważ wszystko jest cyklem, który co jakiś czas może skończyć się dobrze.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
27 października 2018 od 19:00

Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy do kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury imienia Zbigniewa Herberta, gdzie odbędzie się koncert Katarzyny Groniec, pod tytułem: "Ach!". Każdy posiada swą, tak zwaną Ziemię Obiecaną. Jest to coś za czym się tęskni, co człowiek chciałby, ale nie może mieć lub miał to, ale utracił, czego zwyczajnie mu brak.

Ziemia Utracona. To dobry tytuł na tom poezji, gdyby jednak nie była to parafraza T.S. Eliota. Najgorszy z miesięcy to kwiecień - tak pisał poeta ("Ziemia Jałowa"). I jest to prawda. Niezłe są też miesiące wyprzedzające kwiecień, ale co w związku z tym? Jeśli w końcu nadejdzie wiosna.

"Ach!" to tytuł nowej płyty, która opowiada o jałowej ziemi, o ziemi utraconej, jak również obiecanej ziemi, do której dotrzemy, a kiedy wreszcie to nastąpi rozmienimy ją na drobne, po czym znów stracimy. Znów następuje początek, ponieważ wszystko jest cyklem, który co jakiś czas może skończyć się dobrze. I w końcu wrócimy do życia, jednak nastąpi to pod warunkiem, że mamy ciągle kogoś do kochania

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Pada pytanie czy artystka jest szczęśliwa? Tak. Mogłaby podobno powiedzieć o sobie, że jak nigdy wcześniej. Jest spokojna, świadoma oraz jasna. Dlaczego zatem jej piosenki są smutne? Sama tego nie wie do końca. Najlepiej byłoby tutaj powiedzieć, iż lubi smutek. Można nie powiedzieć nić więcej. Jednak jest coś więcej. Jest to coś, co wypływa z głębi, z samych trzewi, kiedy zdarza się artystce układanie melodii i dopasowywanie do niej słów. Jak gdyby zapadała się ona w zupełnie inny świat przepełniony echem oraz błękitem, który swym pięknem onieśmiela jej drugą stronę, czyli taką która stąpa po ziemi nieco mocniej, twardziej.

Zatem wyciąga ona samą siebie z tego błękitnego jeziora niemalże za włosy, jak sam baron Munhchausen wyciągnął sam siebie z bagien, później nurkuje w to jezioro. Zatem, czy kłamie tak samo jak baron? Możliwe...Płytę wydała Warner Music Poland, a producent to Marcin Bors. Testy do albumu napisała w większości Katarzyna Groniec, prócz trzech, autorstwa Barbary Wrońskiej. Natomiast muzyka została skomponowana przez Marcina Macuka z Hey, Barbarę Wrońską oraz Katarzynę Gromiec. Artystyczną opiekę nad projektem objął zaś Cezary Studniak, który jest Dyrektorem Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Wrocław.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 27-go października 2018 roku, do kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury, znajdującego się przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl