Katarzyna Groniec "Ach!"
Czy artystka jest szczęśliwa? Mówi, że jest. Mogłaby właściwie powiedzieć, iż jest szczęśliwa jak nigdy dotąd.
Gdzie?
Teatr Syrena
Litewska 3, 00-589 Warszawa
Kiedy?
8 kwietnia 2018 od 19:00
Za ile?
120 zł

Każdy z nas ma swą własną Ziemię Obiecaną. Jest to coś za czym można tęsknić, czego komuś brak oraz co chciałby mieć, a nie może lub po prostu miał to i stracił. Zatem Ziemia Utracona. Byłby to niezły tytuł dla tomiku wierszy, jakby nie był równocześnie parafrazą artystyczną T.S.Eliota. Miesiąc najokrutniejszy to kwiecień. Tak pisał poeta "Ziemi Jałowej". I niestety jest to prawdą. Niezłe bywają także miesiące poprzedzające kwiecień. Jednak co z tego wynika? Skoro wiosna i tak w końcu nadejdzie.

„Ach!“ to tytuł nowej płyty, opowiadającej właśnie o ziemi jałowej, czy ziemi utraconej oraz wreszcie o ziemi obiecanej, gdzie docieramy usilnie, później rozmieniamy na drobniejsze części i znów ją tracimy. Wszystko trzeba zaczynać wówczas od początku, ponieważ jest to cykl, który ca jakiś czas może skończyć się całkiem nieźle. Wracamy w końcu do życia, jednak pod jednym, ważnym warunkiem. Że mamy ciągle kogo kochać.

Czy artystka jest szczęśliwa? Mówi, że jest. Mogłaby właściwie powiedzieć, iż jest szczęśliwa jak nigdy dotąd. Świadoma, jasna, spokojna. Pada pytanie, w takim razie dlaczego jej piosenki należą do tych smutnych? Tego niestety sama nie wie. Nie potrafi na to pytanie odpowiedzieć. Najłatwiejsza odpowiedź brzmi: "Ponieważ lubi smutek". I jej własnie udziela często, na odczepnego. Nie warto mówić nic więcej, nic dodawać. Jednak jest coś więcej. To wypływa z głębi człowieka, z jego trzewi wręcz. Artystce zdarza się ułożyć melodię oraz dopasować słowa do niej. Jakby zapadała się w zupełnie inny świat, który przepełniony jest echem oraz błękitem. Świat ten swym pięknem stara się onieśmielić drugą mnie, która z kolei chciałaby twardo stać na ziemi i twardo po niej stąpać. Ta druga strona Katarzyny Groniec, z kolei zawstydzona jest miękkością pierwszej i umie ten świat lazurowo-melancholijny wykpić bez litości.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zatem kobieta wyciąga samą siebie z tego błękitnego jeziora i to za włosy, jak zrobił to baron Munhchausen, któremu udało się wyciągnąć siebie samego z bagien, później znowu nurkuje ona w tym jeziorze. Zatem, czy potrafi kłamać jak on? To bardzo możliwe...

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 8-go kwietnia 2018 roku, do warszawskiego Teatru Syrena, znajdującego się przy ulicy Litewskiej 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 120 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl