Kariera po Polsku- sztuka o żebrakach
To nic innego jak kariera w polskim wydaniu. To komedia, naprawdę prawdziwa komedia.
Gdzie?
Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
Kiedy?
6 kwietnia 2019 od 17:00 do 19:30
Za ile?
99 zł
Organizator
Polski Instytut Sztuki

Kariera po Polsku, jest niczym innym jak sztuką o żebrakach nieoczekiwanie dla samych siebie robiących "karierę" urzędniczą. Do świata establishmentu maleńkiego miasteczka wprowadza ich żona zarozumiałego burmistrza, notorycznie zdradzającego żonę, zajętego własnego karierą, w ogóle nie interesującego się swoją małżonką. Żona w ramach zemsty, postanowiła mu pokazać, że dzisiejsze czasy są jakie są i żeby zajmować wysokie urzędnicze stanowisko wcale wiele umieć nie trzeba. W ramach tego planu postanowiła znaleźć kandydata pośród żebraków, aby zrealizować swój plan postanawia przebrać się za typową żebraczkę i wejść w to środowisko.

Jeden z żebraków z racji tego, że kiedyś marzył o karierze aktora, wpadł na pomysł założenia ulicznego teatrzyku i razem z innymi nieudolnie próbują odegrać kawałek "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W tym momencie nieoczekiwanie zjawia się policjant, który przekonany jest, że to zgromadzenie i próbuje żebraków przywołać do porządku. Natomiast burmistrz, który robi wszystko, by wygrać wybory, wybiera się na przechadzkę wśród mieszkańców, gdzie napotyka się na grupę żebraków, a wśród nich na swoją przebraną żonę, której jednak nie udaje mu się rozpoznać, dlatego tez bez żadnych skrupułów obmawia ją.

Wściekła małżonka daje każdemu z żebraków do odegrania przed burmistrzem rolę, kolejną wtajemniczając ich w swój misterny plan. Jeden z żebraków na chwilę stanie się ekspertem od ekonomii, kolejny mecenasem specjalizującym się w prawie miejskim. Dochodzi do spotkania z burmistrzem, który daje wiarę temu, że rozmawia z fachowcami. W tym samym czasie małżonka burmistrza powiadomiła Ministerstwo Gospodarki o tym, że w ich małym mieście przebywa geniusz w dziedzinie ekonomii, który w Ministerstwie na pewno by się przydał. W związku z tą informacją w mieście zjawia się minister gospodarki, mocno zainteresowany owym geniuszem wręczając mu nominację na swojego doradcę.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zmienia to życie żebraka, który w jednej chwili staje się wysokiej klasy specjalistą z którego zdaniem, każdy musi się liczyć. Na domiar wszystkiego małżonka zuchwałego burmistrza bez pamięci zakochuje się w robiącym karierę żebraku i chce odejść do niego od męża, który już nic dla niej nie znaczy. Jednakże w pewnym momencie następuje całkowity zwrot akcji za sprawą którego cały plan zostaje wywrócony do góry nogami. Cała mistyfikacja wychodzi na jaw, a widzowie przekonują się, że zostali wciągnięci przez aktorów w coś, w co sami uwierzyli. Dużą rolę w całym spektaklu odgrywa papuga, która regularnie we wszystko wtrąca swoje "pięć groszy", przez co staje się jedną z głównych postaci w sztuce.

Całość to satyra na płyciźnie intelektualnej i moralnej czasów w jakich żyjemy, pokazująca, że wcale nie trzeba umieć, wystarczy odpowiednia bezczelność i chwalenie się znajomościami, żeby odnieść sukces i zrobić wielką karierę. To nic innego jak kariera w polskim wydaniu. To komedia, naprawdę prawdziwa komedia.

Zapraszamy państwa serdecznie już 6 kwietnia 2019 roku do Sali Koncertowej Radia Wrocław imienia Jana Kaczmarka- TV Wrocław o godzinie 17.00. Cena biletu: 99 zł. Organizatorem sztuki jest Polski Instytut Sztuki.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl