Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kapsuły życia - Inna Dmyterczuk

Kapsuły życia - Inna Dmyterczuk
 
Znane są również przykłady, kiedy znaleziono nasiona mające kilka tysięcy lat, które leżały w naczyniu glinianym oraz pomimo upływu czasu wykiełkowały.
gdzie?Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu
Pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław
kiedy?21 września 2017
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu

Już 21 września, w czwartek, od godziny 18:00 zapraszamy Państwa do "Kapsuły życia" - Dmyterczuk Inna. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Hol, na pierwszym piętrze, będzie to wernisaż wystawy fotografii, pod tytułem: "Kapsuły życia", która rozpocznie się już 19 października, bezpłatnie.

Dlaczego właśnie kapsuły? Ponieważ nasiona to roślinny odpowiednik wszystkim znanego symbolu życia, czyli jajka. Kapsuła jest naczyniem, którego zadaniem jest chronić. Właśnie taką rolę ma spełniać otoczka nasiona. Kapsuła może kojarzyć się także z czymś kosmicznym. Czy nie jest kosmicznym osiągnięciem, że roślina potrafi stworzyć tak piękną oraz trwałą formę, a w niej wszystko usypia i zamyka się na kilkanaście lat, jednak zachowuje swe życiowe zdolności? Znane są również przykłady, kiedy znaleziono nasiona mające kilka tysięcy lat, które leżały w naczyniu glinianym oraz pomimo upływu czasu wykiełkowały.

Oprócz ukrytej mocy mają różne, unikalne oraz inspirujące, również w granicach gatunku, kształty i wzory. Narzędzia, które są związane z rozprzestrzenianiem i przyczepnością można jakoś wyjaśnić, jednak należy sobie zadać pytanie po co są te wzorki? Może to swego rodzaju identyfikacja, ale kto miałby odczytywać te tajemne znaki? Biologicznie może się to wydać zbędne, ponieważ otoczka ulega zniszczeniu w momencie kiełkowania.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Małą część zaobserwowanych przez artystkę wzorów oraz kształtów pragnie ona przybliżyć na swej wystawie. Ma ona także nadzieje, iż dzięki swym zdjęciom spojrzą Państwo inaczej na napotkane na swojej drodze nasionko. Liczy na to, że teraz dla Was to będzie malutka, jednak kosmiczna kapsuła, która chroni życie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl