Kapela Hanki Wójciak - koncert
Teksty Hanki Wójciak opisują świat współczesny, a to nie przeszkadza, by warstwa tekstowa pełna była słownictwa z góralskich gwar oraz archaizmów.
Gdzie?
Scena Letnia Nowohuckiego Centrum Kultury
Al. Jana Pawła II, Kraków
Kiedy?
26 sierpnia 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Zanosi się na huczny finisz sezonu muzycznego Sceny Letniej w Nowohuckim Centrum Kultury! Już 26 sierpnia, o godzinie 18:00 na scenie przy NCK-u (aleja Jana Pawła II) pojawi się kapela Hanki Wójciak, oj będzie tym razem z przytupem!

Serdecznie zapraszamy na koncert grupy prezentującej folkową muzykę kraszoną orientalnymi, celtyckimi i rodzimi dźwiękami. Kapela opiera swe utwory na ciekawej improwizacji. Tworzy muzykę, która oscyluje wokół rewirów melodii ludowych i tanecznych. Teksty Hanki Wójciak opisują świat współczesny, a to nie przeszkadza, by warstwa tekstowa pełna była słownictwa z góralskich gwar oraz archaizmów.

Hanka Wójciak to wokalistka oraz autorka muzyki i tekstów, dziennikarka. Pochwalić się może licznymi nagrodami. Tytuł Laureata otrzymała podczas festiwali: "Pamiętajmy o Osieckiej", "Studencki Festiwal Piosenki", "Rock & Chanson", "Festiwal Twórczości Korowód".

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Głos Hanki Wójcik usłyszeć można, między innymi, na płytach Anny Treter, Jarka Śmietany, Naked Mind. W krakowskiej rozgłośni "Radia Kraków" przewodzi audycji "Wieczór Panieński", podczas której zajmuje się piosenką literacką. Hanka Wójciak prowadzi także program w TVP Kraków, są to odcinki specjalne dołączone do programu poświęconego kulturalnym wydarzeniom w Zakopanem "Pod Tatrami". To liderka oraz założycielka formacji muzycznej "Kapela Hanki Wójciak". Wraz z Kapelą wydała dwa autorskie albumy: Znachorka z 2014 roku oraz Zasłona z 2017.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl