„Kantata Polska” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka

„Kantata Polska” Piotra Rubika i Zbigniewa Książka
„Kantata Polska” przeplatana będzie cytatami z ludowych pieśni polskich. Wśród nich pojawią się: „Gaiczek zielony pięknie przystrojony”, „Piękno i miłość”, „Dziewczyna i chłopak”, „Zielony mosteczek”.
Gdzie?
ICE Kraków Congress Centre
Marii Konopnickiej 17, 30-302 Kraków
Kiedy?
11 października 2018 od 19:00

Poważnie i szlachetnie - tymi słowami swe nowe dzieło charakteryzują jego twórcy: Piotr Rubik oraz Zbigniew Książek. „Kantata Polska” prezentuje istotne pojęcia, którym nadaje należną rangę: ojczyzna, naród, wolność - to motto wydarzenia, które rozegra się na deskach sceny ICE Kraków już 11 października.

„Kantata Polska” prezentuje sytuację Polski w momencie odzyskania przez nią niepodległości. Utwór wykonany zostanie przez jeleniogórską Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej, a także Chór Akademicki z Wrocławia pod batutą Alana Urbanka.

Narratorem przedstawienia będzie Jakub Wieczorek, który wcieli się w postaci głównych bohaterów z tych XX wieku. Będą to, między innymi, Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski, Wincenty Witos, Roman Dmowski oraz Ignacy Mościcki. Rolą narratora będzie interpretowanie fragmentów listów pisanych przez przywódców do żon oraz przyjaciółek. To pozwoli spojrzeć na sylwetki bohaterów z nieco innej perspektywy. Perspektywy dnia codziennego, ludzkich namiętności i perypetii. Mimo trudnych czasów oraz niebezpieczeństwa związanego z walką o wolną Ojczyznę przeżywali rozterki i miłości, mieli również swoje rodzinne i prywatne życie.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

„Kantata Polska” przeplatana będzie cytatami z ludowych pieśni polskich. Wśród nich pojawią się: „Gaiczek zielony pięknie przystrojony”, „Piękno i miłość”, „Dziewczyna i chłopak”, „Zielony mosteczek”. Pieśni te staną się bazą dla nowych strof opisujących współczesne czasy. Autorzy kantaty to Piotr Rubik oraz Zbigniew Książek. W sali kongresowej ICE wykonana zostanie przez jeleniogórską Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej, która wystąpi w asyście Chóru Akademickiego z Wrocławia pod batutą Alana Urbanka. Koncert zaszczycą występy solistów: Zofii Nowakowskiej, Marty Moszczyńskiej, Olivii Wieczorek, Michała Gasza, Marcina Januszkiewicza.

Serdecznie zapraszamy. „Kantata Polska” na scenie sali koncertowej w ICE Kraków już 11 października.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl