Kamila Klimczak & Andrzej Róg – Złote Jeruzalem (koncert)

Kamila Klimczak & Andrzej Róg – Złote Jeruzalem (koncert)
Przewodnim tematem jest tutaj motyw "Złotego Jeruzalem", czyli inaczej Ziemi Obiecanej, który ciągle przeplata się w licznych tradycyjnych żydowskich pieśniach obraz wędrującego żydowskiego narodu
Gdzie?
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
26 lipca 2018 od 19:30
Za ile?
40 zł

Kamila Klimczak i Andrzej Róg, czyli Złote Jeruzalem. Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 26-go lipca 2018 roku, w sopockim Teatrze Atelier imienia Agnieszki Osieckiej, znajdującym się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

Kamila Klimczak i Andrzej Róg – zaśpiewają dla Was, Jacek Hołubowski zagra na akordeonie, Grzegorz Bąk na kontrabasie, zaś Michał Chytrzyński zagra na skrzypcach. Jest to projekt autorski Kamili Klimczak oraz Andrzeja Roga - zaśpiewane zostaną w duecie, język polski oraz język jidysz, piosenki żydowskie, jak również pieśni w intrygujących i świeżych aranżacjach muzycznych.

Przewodnim tematem jest tutaj motyw "Złotego Jeruzalem", czyli inaczej Ziemi Obiecanej, który ciągle przeplata się w licznych tradycyjnych żydowskich pieśniach obraz wciąż wędrującego żydowskiego narodu.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Setki tysięcy pieśni Żyd Wieczny Tułacz zaśpiewał w swej wielowiekowej wędrówce. Natomiast Josl i Reizele, czasami jako Berko oraz Mejłech, innym razem jako inne postacie legendarne tej jakże fascynującej kultury grywają, a także śpiewają wręcz o wszystkim, co się wydarzy na ich drodze ku Królewskiemu Jeruzalem.

Nasz program obejmuje, między innymi: tradycyjne pieśni oraz piosenki żydowskie, na przykład: „Alle Brider”, „Lomir Zich Iberbeten”, „A Nigundl”, „Vu Bistu Geven”, „Bei Mir Bistu Schein”, „Yoshke Fort Awek”, kompozycje od Mordechaja Gebirtiga, jak między innymi: „Awrejml der marwicher”, czy "Piosenka o Złotej Krainie" oraz „Kartoflanka z grzybami”, pojawią się też piosenki do tekstów pisanych przez Icyka Mangera, między innymi w tłumaczeniu Jerzego Ficowskiego i Wisławy Szymborskiej w kompozycjach autorskich Dawida Rudnickiego, sławne przeboje: „Palestyna”, czy „Bubliczki”, jak również pieśni współczesne o tematyce właśnie żydowskiej, między innymi kompozycje pochodzące od Leopolda Kozłowskiego, pisane do tekstów słynnego Jacka Cygana, jak: „Piątkowy wieczór” oraz „Jehudit”.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl