José Feliciano „On My Latin Street” Tour
Feliciano gra w różnych stylach, dlatego też został uznany najlepszym gitarzystą jazzowym i rockowym.
Gdzie?
Ergo Arena Gdańsk
Plac Dwóch Miast 1, 80-344 Gdańsk
Kiedy?
1 lutego 2019 od 19:00
Za ile?
119 zł

José Feliciano „On My Latin Street” Tour już 1 lutego w Gdańsku! Krytycy nadali mu miano "największego żyjącego gitarzysty", dokonań ma bardzo wiele, pochwalić się może 45-cioma złotymi i platynowymi płytami. José Feliciano wsytępował zarówno z najważniejszymi muzykami na świecie i dla najważniejszych również występował.

José Feliciano, to gitarzysta, który jeśli chodzi o muzykę popularną wywarł na nią ogromny wpływ. Artysta latynowski, który jako pierwszy zasłynął na anglojęzycznej scenie muzycznej. Feliciano gra w różnych stylach, dlatego też został uznany najlepszym gitarzystą jazzowym i rockowym. To jeden z niewielu artystów, którzy sławę zyskali wykonując kawałki zarówno w wersji hiszpańskojęzycznej, jak i anglojęzycznej. Przez magazyn o nazwie "Guitar Player", aż pięciokrotnie uznany był za najlepszego gitarzystę pop. Jego gwiazda "błyszczy" na Hollywood Walk of Fame, a odciśniętą dłoń podziwiać można w Muzeum Madame Tussauds. Na swoim koncie ma także, aż osiem statuetek Grammy, a nominacji było aż szesnaście.

W Nowym Jorku jedna ze znanych szkół artystycznych w 1996 roku nazwana została jego imieniem, co było uhonorowaniem zasług artysty przez miasto. Został również nagrodzony za całokształt swojej pracy artystycznej, przez magazyn Billboard. Jego grania słuchały najważniejsze osoby na świecie, pochwalić się może także występami z orkiestrami symfonicznymi, takimi jak na przykład London Symphony Orchestra, Vienna Symphony Orchestra czy Los Angeles Philharmonic. Muzykę którą stworzył możemy usłyszeć w wielu filmach, programach czy serialach telewizyjnych. Feliciano gościł również na płytach wielu gwiazd, na przykład Glorii Estefan czy Johna Lennona czy też Natalie Cole.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Zapraszamy serdecznie na ten niezwykły koncert, będący uwieńczeniem 50-letniej pracy artystycznej José Feliciano już 1 lutego 2019 roku o godzinie 19.00 do Ergo Arena Gdańsk. Cena biletu: 119zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl